SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosną przychody i zysk BBC Worldwide

Spółka BBC Worldwide miała w okresie od 1 kwietnia 2009 roku do 31 marca 2010  roku przychody na poziomie 1 074 mln funtów brytyjskich, czyli o 7 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Rosną przychody i zysk BBC Worldwide

Jeszcze bardziej do góry poszedł zysk operacyjny firmy, który poszedł do góry o 36,5 proc. do 145,2 mln funtów.

Spółka podała, iż udział jej przychodów ze sprzedaży generowanych za granicą wzrósł z 51,3 proc. do 54,6 proc. BBC Worldwide chciałaby, aby udział ten w 2012 roku wynosił ok. 66 proc.

Przychody z cyfrowej działalności firmy, w odniesieniu do porównywalnych danych z okresu poprzedniego, wzrosły z kolei z 4,6 proc. do 5,5 proc. Cel długoterminowy to 10 proc. do 2012 roku. Natomiast przychody z wprowadzania kanałów spółki na rynki międzynarodowe poszły do góry o 16,4 proc., zaś zyski z tej działalności – o 34,2 proc.

Z raportu finansowego wynika, że BBC Worldwide wypłaciła dywidendę do BBC w wysokości 73,6 mln funtów, podczas gdy rok wcześniej dywidenda wynosiła 68,4 mln funtów. Przyczyniło się to do podniesienia łącznego zwrotu gotówki do BBC przekraczającego drugi rok z rzędu poziom 150 mln funtów.

BBC Worldwide Ltd. to spółka handlowa, w 100 proc. zależna od British Broadcasting Corporation (BBC), publicznego nadawcy radia i telewizji w Wielkiej Brytanii. Firma jest właścicielem m.in. dostępnych w Polsce kanałów BBC Knowledge,  BBC Entertainment czy CBeebies.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rosną przychody i zysk BBC Worldwide

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl