SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosyjska prokuratora żąda 24 lat łagru dla Iwana Safronowa oskarżonego o zdradę

Prokurator wnioskuje o karę 24 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze dla oskarżonego przez władze o zdradę stanu byłego dziennikarza i doradcy agencji Roskosmos Iwana Safronowa, aresztowanego w 2020 r.

Article

Safronow w przeszłości pracował dla rosyjskich dzienników „Kommiersant” i „Wiedomosti”. Jego obrońcy są przekonani, że sprawa karna jest związana z jego działalnością dziennikarską - podaje niezależny portal Meduza.

Safronow, który jako dziennikarz zajmował się tematyką obronności i przemysłu zbrojeniowego, a w maju 2020 r. rozpoczął pracę w rosyjskiej agencji kosmicznej, został zatrzymany 7 lipca 2020 r. w Moskwie.

Śledczy twierdzili wówczas, że w 2017 roku przekazał tajne informacje osobie związanej z czeskimi służbami specjalnymi.

Sam Safronow nie przyznawał się do winy i był przekonany, że powodem oskarżeń jest jego działalność dziennikarska. Przez ponad 10 lat był cenionym autorem czołowych dzienników moskiewskich - "Kommiersanta" i "Wiedomosti"; był także akredytowany jako reporter na Kremlu.

Wydanie Projekt, które dotarło do akt oskarżenia i przeanalizowało je, opublikowało w poniedziałek opinię, że większość argumentów oskarżenia jest bezpodstawnych, a niemal wszystkie „tajne informacje”, które Safronow miał rzekomo przekazywać służbom zachodnim, jest ogólnodostępna w przestrzeni informacyjnej.

Dołącz do dyskusji: Rosyjska prokuratora żąda 24 lat łagru dla Iwana Safronowa oskarżonego o zdradę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl