SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roxy FM - jakie plany ma Agora wobec nowej sieci radiowej?

- Nie usiłujemy podporządkować się etykietom "AC", "Oldies", "CHR" - mówi nam Bartek Hojka, dyrektor pionu radiowego Agory.

Roxy FM - pod tą nazwą Grupa Radiowa Agory uruchomiła w czasie weekendu nową sieć stacji lokalnych w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, na Śląsku i w Bydgoszczy. Wkrótce planowane jest uruchomienie stacji w Warszawie.

Nowe radio zastąpiło rozgłośnie sieci Blue FM, a w Poznaniu Rock Radio Wielkopolska. Radio Roxy FM ma inną grupę docelową i - tym samym - nowy  profil programowy. Jest skierowane do  młodych odbiorców (20-35 lat) z dużych aglomeracji - ludzi dobrze sytuowanych, ambitnych, ciekawych świata, ceniących rzeczy w dobrym gatunku.

- Radio Roxy FM chce być radiem z charakterem, oferującym atrakcyjną treść w dynamicznej formie. Radiem z ciekawymi osobowościami. Radiem oddziałującym na emocje. Chce być takie jak jego słuchacze - otwarte, ambitne, dobrze poinformowane, prezentujące ciekawe opinie i postawy. Polem szczególnego zainteresowania Roxy FM będzie szeroko rozumiana kultura - rozgłośnia zamierza uczestniczyć i intensywnie wspierać najważniejsze i najciekawsze wydarzenia kulturalne, regionalne i ogólnopolskie - powiedział Bartosz Hojka, dyrektor Grupy Radiowej Agory.

- Radio Roxy FM nadaje muzykę w rockowym klimacie, bliską sympatykom gitarowego brzmienia. Na antenie tej rozgłośni  nie usłyszymy disco czy rapu, ale Roxy FM nie jest stacją rockową. Na playliście Roxy FM poza przebojami pojawiają się również ambitne, ciekawe utwory, którym nie udało się przedrzeć na czołówki list przebojów - informuje Agora.

- Nie usiłujemy podporządkować się etykietom "AC", "Oldies", "CHR"… Te stacje już są i trudno zrobić je lepiej… Format Radia Roxy FM jest dostosowany do oczekiwań i stylu życia swojej, specyficznej  grupy celowej. Dlatego nazywamy go "lifestyle'owym" .Chcemy, żeby Roxy FM było radiem:
- z osobowościami, dobrą muzyką, z charakterem 
- radiem, które nie jest tylko tłem, ale oddziałuje na emocje: które może wkurzać, które można kochać, z którym można się zgadzać, albo nie zgadzać...
- radiem, które dobrze informuje, prezentuje ciekawe opinie, nie narzucając wniosków,
- radiem, które interesuje się tym, czym interesują się myślący młodzi ludzie: dobrą muzyką, dobrym filmem, dobrą literaturą, sztuką…
Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ambitny plan, a my jesteśmy dopiero na samym początku realizacji tego planu. Przed nami ogrom pracy, ale jestem przekonany, że pójdzie szybko, bo nie możemy się już doczekać, żeby Roxy FM stało się takim radiem, jakie wymarzyli sobie słuchacze i - nie ukrywam - jakie my sobie wymarzyliśmy - mówi wortalowi Wirtualnemedia.pl Bartek Hojka, dyrektor pionu radiowego Agory.

Za przygotowanie stacji do startu w nowej formuje odpowiada Aleksander Nowak, dyrektor ds. rozwoju GRA. Dyrektorem programowym jest Marek Osada, który przez ostatnich kilka miesięcy pełnił funkcję dyrektora programowego Blue FM i jednocześnie kierował pracami nad formułą nowego Radia Roxy FM. To zadanie nie zostało zakończone - podkreśla. - Zespół redakcyjny cały czas pracuje nad ramówką, a dojście do ostatecznej formuły zajmie jeszcze kilka miesięcy.

- Chcemy, aby Radio Roxy FM było obecne na wszystkich największych rynkach miejskich, na których będziemy mogli liczyć na odpowiednio duże audytorium, zainteresowane takim rodzajem oferty programowej, nad jaką pracujemy - dodał Bartek Hojka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roxy FM - jakie plany ma Agora wobec nowej sieci radiowej?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl