SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rozmowa Piaseckiego” i „Kawa na ławę” z Piaseckim ma więcej widzów niż z Rymanowskim. TVN24 wygrywa z konkurencją

We wrześniu br. „Rozmowę Piaseckiego” śledziło średnio 379 tys. widzów. Program ma o 20 tys. więcej widzów, niż pokazywany w analogicznym okresie rok wcześniej w tym paśmie analogiczny cykl „Jeden na jeden”, który prowadził Bogdan Rymanowski. Nowy program daje TVN24 pozycję zdecydowanego lidera oglądalności wśród stacji newsowych.

Konrad Piasecki, fot. TVN / Krzysztof DubielArticle

„Rozmowa Piaseckiego” emitowana jest w TVN24 od poniedziałku do czwartku o godz. 7.30, począwszy od 3 września br. To nowy program Konrada Piaseckiego, który w swoim paśmie zastąpił analogiczną audycję „Jeden na jeden”, którą prowadził Bogdan Rymanowski.

Średnia oglądalność audycji Piaseckiego we wrześniu wyniosła 379 tys. osób, co przełożyło się na 12,90 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,80 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 11,02 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

We wrześniu ub.r. nadawany w tym samym paśmie program „Jeden na jeden” Bogdana Rymanowskiego śledziło średnio 359 tys. osób, a jego udział wyniósł 12,12 proc. w 4+, 9,20 proc. w 16-49 i 10,31 proc. w 16-49.

Oznacza to, że audycja z Konradem Piaseckim w roli gospodarza zyskała 20 tys. widzów.

Kanał TVN24 w czasie nadawania nowych odcinków audycji zdecydowanie wygrywa walkę o widza w rynku telewizyjnym z mającą większy zasięg stacją TVP Info. Antena ta ma w tym paśmie 4,44 proc. udziału. Trzecie miejsce zajmuje Polsat News (2,71 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59.

„Kawa na ławę” z Piaseckim ma więcej widzów niż z Rymanowskim

„Kawa na ławę” emitowana jest w TVN24 w niedziele o godz. 10.45. Jej średnia oglądalność we wrześniu 2018 roku wyniosła 746 tys. osób, co przełożyło się na 8,47 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 4,19 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 5,75 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

We wrześniu ub.r. audycję prowadzoną jeszcze przez Bogdana Rymanowskiego śledziło średnio 696 tys. osób, a jej udział wyniósł 7,97 proc. w 4+, 4,15 proc. w 16-49 i 5,60 proc. w 16-49. Oznacza to, że „Kawa na ławę” z Konradem Piaseckim w roli gospodarza zyskała 50 tys. widzów.

Kanał TVN24 w czasie nadawania nowych odcinków audycji zdecydowanie wygrywa walkę o widza w rynku telewizyjnym z mającą większy zasięg stacją TVP Info. Antena ta ma w tym paśmie 2,77 proc. udziału. Trzecie miejsce zajmuje Polsat News (1,11 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59.

Rymanowski w Polsacie

O tym, że Rymanowski od października br. rozpoczyna pracę w Telewizji Polsat portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w sierpniu br. - Od pewnego momentu miałem wrażenie, że stoję w miejscu. Dziennikarz, który się nie rozwija, to tak naprawdę się cofa. Kiedy pojawiła się najnowsza propozycja współpracy ze strony Telewizji Polsat, zacząłem się nad nią zastanawiać i uznałem że to jest ten moment, kiedy warto zmienić otoczenie oraz stację  i tym samym spróbować czegoś nowego - niedawno komentował nam swoją decyzję Rymanowski.

Z końcem miesiąca dziennikarzowi skończył się okres wypowiedzenia po odejściu z TVN24 - o rozstaniu poinformował w maju, a z widzami „Kawy na ławę” i „Jeden na jeden” pożegnał się w połowie czerwca br. W Grupie TVN pracował 17 lat.

Jego miejsce w obu programach zajął Konrad Piasecki, który po dwóch latach zrezygnował z pracy w Radiu ZET. Od 2 września br. jest gospodarzem „Kawy na ławę”, a dzień później zaczął prowadzić poranne wywiady w nowym programie „Rozmowa Piaseckiego”, który zastąpił analogiczny cykl „Jeden na jeden” prowadzony przez Rymanowskiego.

Wraz z początkiem października br. Bogdan Rymanowski objął stanowisko szefa wydawców w pionie publicystyki i informacji Telewizji Polsat, którym zarządza Dorota Gawryluk. Został on również jedną z twarzy głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50 oraz programu „Wydarzenia i opinie”, który nadawany jest tuż po zakończeniu serwisu.

Dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat Dorota Gawryluk poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że przejście Bogdana Rymanowskiego z TVN do Telewizji Polsat to największy tego typu transfer w Polsce w ostatnich latach. - Oznacza to również, że skoro tak znakomity dziennikarz wybiera nas, to widzi duży potencjał w Polsacie News. Liczymy na to, że widzowie to zobaczą i docenią - komentowała nam.

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 4,27 proc.

Dołącz do dyskusji: „Rozmowa Piaseckiego” i „Kawa na ławę” z Piaseckim ma więcej widzów niż z Rymanowskim. TVN24 wygrywa z konkurencją

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klari
Brawo! TVN24 wygrywa z konkurencją, bo TVP manipuluje faktami, POLSAT przekazuje i manipuluje, TVN24 przekazuje fakty – całą prawdę całą dobę.
I dlatego Morawiecki nie lubi TVN-u. Prawda ( i ta na taśmach) ma to do siebie, że zapiera, a fałsz ma to do siebie, że wychodzi na jaw. I wtedy najlepszą obroną jest atak, atak na media - TVN, GW, Onet!
odpowiedź
User
Greg
Dobry start Pana Piaseckiego w nowych programach , a przed premierą wydawało się ,że ciężko będzie zastąpić Pana Rymanowskiego.
odpowiedź
User
x
Bo Piasecki jest po prostu lepszy.
odpowiedź