SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozwój biznesu w sieci z silnym partnerem, bez wysokich prowizji i stałych opłat? Z EmpikPlace to możliwe

W ostatnich latach platformy marketplace zdominowały rynek e-commerce i obecnie odpowiadają już za ponad 60% globalnego rynku sprzedaży internetowej*. Dają one Sprzedawcom online unikalne możliwości rozwoju, dlatego sklepy internetowe coraz częściej oferują swoje produkty na kilku różnych platformach jednocześnie. Jednym z niekwestionowanych liderów w Polsce jest EmpikPlace, który w ostatnich miesiącach zanotował historyczne, 100% tempo wzrostu rok do roku. Zobacz, co Twój biznes może zyskać na partnerskiej współpracy z tak silną i zaufaną marką.  

Article

Klarowny model współpracy i szansa na dynamiczny rozwój

Od 2017 r., obok oferty własnej, Empik z sukcesem prowadzi sprzedaż w modelu marketplace. Głównym wyróżnikiem EmpikPlace na tle innych graczy jest siła, wiarygodność i rozpoznawalność marki z blisko 75-letnią tradycją, a co za tym idzie, zaufanie, jakim darzą ją miliony odbiorców.
 
Empik.com nie opuszcza zestawienia TOP 5 sklepów online, a miesięcznie notuje średnio ponad 32 mln odwiedzin. Ponadto aplikacja mobilna Empiku osiąga mocne 3-cyfrowe wzrosty rok do roku i według użytkowników jest najlepszą polską aplikacją zakupową. Łącznie oba kanały Grupy osiągają zasięg na poziomie blisko 30% polskich internautów.


 
 – Nasza platforma to ogromny potencjał dla Sprzedawców online – zarówno dużych marek, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, które chciałyby poszerzać grono swoich odbiorców. W EmpikPlace mogą to osiągnąć bez konieczności budowania swojego brandu i zaufania czy inwestowania w pozyskanie trafficu. Co więcej, brak stałych i dodatkowych opłat sprawia, że współpraca z Empikiem jest przejrzysta, a co jeszcze istotniejsze dla Sprzedawcy, po prostu korzystna finansowo – mówi Mirek Drab, Dyrektor EmpikPlace.
 
EmpikPlace gwarantuje przejrzysty model współpracy oparty o stawki prowizyjne, często dużo niższe w porównaniu z innymi wiodącymi platformami. Prowadzenie sklepu nie wiąże się z żadną opłatą aktywacyjną, opłatami stałymi czy innymi ukrytymi kosztami. Sprzedawcy mogą liczyć na wsparcie zespołu opiekunów, a dzięki integracji ze wszystkimi topowymi platformami tj. IdoSell, Shoper, WooCommerce, Presta czy BaseLinker, rozpoczęcie sprzedaży jest szybkie i proste.
 
– Stale inwestujemy w narzędzia i technologie wspierające na co dzień naszych Sprzedawców. Jeszcze w tym roku planujemy wdrożenie nowego, przejrzystego panelu do dodawania i modyfikacji produktów oraz Centrum Zarządzania Sprzedażą, gdzie Sprzedawca z jednego miejsca kompleksowo zarządzi swoim aktywnościami. Pracujemy również nad dodatkowymi możliwościami promocji ofert i marek na Empik.com – dodaje Mirek Drab.


 
Wśród kluczowych korzyści dla Sprzedawców można również wymienić udział w Empik Premium i Empik Premium Free, które skupiają już 7,7 mln najbardziej lojalnych i aktywnych klientów. Firmy, które dołączyły do programu, notują wzrost obrotów nawet ponad 100%.
 
EmpikPlace, czyli miejsce dla lokalnych przedsiębiorców i globalnych marek

Na EmpikPlace obecnych jest już ponad 3 500 zaufanych Sprzedawców – to zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duzi gracze oraz znane, silne marki. Łącznie zrealizowali oni już blisko 5 mln zamówień, a w swojej ofercie mają ponad 5 mln produktów (+56% r./r.), których miesięcznie przybywa nawet 200 tysięcy w 20 kategoriach i 300 podkategoriach.  Do najpopularniejszych, notujących nawet 3-cyfrowe wzrosty rok do roku należą: Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda, Sport, Elektronika i Zabawki, a także AGD, Dziecko i Mama, Motoryzacja czy Delikatesy.


 
Jak komentuje Damian Dańczyszyn, Manager Sprzedaży w Global Income (JanShop, Intex, Bestway, Neo-Sport, Soke): – Współpracujemy z EmpikPlace od wielu lat i od początku osiągamy satysfakcjonujące wyniki, ale w tym roku, dzięki zacieśnieniu współpracy, bliskim relacjom i wzajemnej pomocy wskoczyliśmy na wyższy poziom. EmpikPlace to miejsce, gdzie praca naszego zespołu realnie przekłada się na osiągany wynik.
 
Szukasz możliwości rozwoju Twojego biznesu online? Z EmpikPlace to bardzo łatwe. Dedykowany zespół opiekunów przeprowadzi Cię przez proces wdrożenia i zapewni wsparcie na wszystkich etapach.

Dowiedz się, jak w prosty sposób zacząć sprzedawać na EmpikPlace i poznaj pełną listę korzyści: Empik.com/empikplace

*Raport „Marketplaces - przegląd rynku i perspektywy rozwoju”, przygotowanego przez agencję badawczą Inquiry wraz z redakcją „Wiadomości Handlowych”, styczeń 2022 r.