SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RPO wystąpił do policji i prokuratury ws. molestowania w taxi na aplikację

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji oraz Prokuratora Krajowego ws. molestowania kobiet przez kierowców taksówek na aplikację. Ofiary słyszą bowiem czasem, że są współwinne.

(fot. Pexels)Article

Biuro RPO otrzymuje wnioski o potrzebę działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa pasażerek taksówek na aplikację oraz o zagwarantowanie respektowania ich praw w zainicjowanych przez nie postępowaniach karnych.

Rzecznik uznaje „za szczególne niepokojące liczne sygnały od pokrzywdzonych dotyczące niewłaściwego i lekceważącego traktowania ich przez funkcjonariuszy podczas zgłaszania przez nie tych przestępstw. Przytacza przykład kobiety, której wręcz sugerowano, że jest współwinna temu, co się stało”.

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka o zbadanie prawidłowości reakcji funkcjonariuszy na zgłoszenia przestępstw oraz o informację o ustaleniach i ewentualnie podjętych działaniach.

RPO spytał także Prokuratora Krajowego o liczbę i stan postępowań przygotowawczych przeciwko wolności seksualnej na pasażerkach taksówek prowadzonych w 2022 roku (lub podobnych przestępstw).

Wiącek poprosił o zbadanie spraw w trybie zwierzchniego nadzoru służbowego ze szczególnym uwzględnieniem, czy prawa pokrzywdzonych są należycie respektowane – także pod kątem sprawności i terminowości wykonywanych czynności.

Dołącz do dyskusji: RPO wystąpił do policji i prokuratury ws. molestowania w taxi na aplikację

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl