SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nickelodeon Polska i DofE z koncesjami telewizyjnymi

Czeski regulator Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udzielił koncesji kanałom satelitarnym Nickelodeon Polska, Nickelodeon Austria, kanałowi telewizyjnemu DofE i Radiu Zun.

Przepisy unijne pozwalają kanałom satelitarno-kablowym ubiegać się o koncesję w innym kraju wspólnoty. W lipcu informowaliśmy, że amerykański koncern ViacomCBS rezygnuje z koncesji polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla swojego kanału dziecięcego. Firma nie zdradziła przyczyn zmiany regulatora.

- Oprócz kanałów dziecięcych, które są na licencji polskiej i holenderskich, nasze pozostałe kanały są na licencjach czeskich. Kanały z portfolio Kids&Family są dla nas bardzo ważne na polskim rynku, a Nickelodeon bez wątpienia pozostaje flagową marką w tym segmencie. Dlatego też niezmiennie dokładamy starań, by podążać za oczekiwaniami i gustami naszych widzów. Nie komentujemy jednak spraw, które są w toku - mówiła wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, PR manager ViacomCBS w Polsce.

Oprócz Nickelodeon Polska koncern oferuje w naszym kraju także: NickMusic, Nickelodeon HD, Nick Jr., Comedy Central, Polsat Comedy Central Family, Paramount Channel, CBS Reality, CBS Europa, MTV Polska HD,  MTV Live HD, Club MTV, MTV Hits, MTV 80s, MTV 90s i MTV 00s. Wiele kanałów zagranicznych koncernów nadaje na podstawie czeskiej, holenderskiej lub hiszpańskiej koncesji z uwagi na bardziej liberalne przepisy w tych krajach.

Zobacz także: ViacomCBS przejmuje od Disneya Fox TeleColombia & Estudios TeleMexico

Pozostałe koncesje przyznane przez RRTV

Zgodnie z przyznanymi koncesjami Nickelodeon Polska i Nickelodeon Austria będą nadawały amerykańskie seriale animowane i fabularne. Polska wersja kanału będzie dostępna przez całą dobę, natomiast austriacka od 19 do 24 godzin na dobę.

Nowa stacja radiowa Zoner Underground Network (Radio Zun) może rozpocząć nadawanie na rynku czeskim. Licencję na naziemne nadawanie cyfrowe (DAB+ dla tej rozgłośni uzyskała praska firma Underground Media Management. Jak informuje portal parabola.cz, licencja jest ważna przez 8 lat od dnia uprawomocnienia się decyzji.

W naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2/HEVC) w Czechach pojawi się też kanał DofE Fundacji Międzynarodowej im. Księcia Edynburga. Będzie to 17-godzinny biuletyn informacyjny na temat Międzynarodowej Nagrody Księcia Edynburga. Fundacja obecnie prowadzi m.in. swój kanał w serwisie streamingowym YouTube w języku czeskim. Licencja naziemna jest ważna przez 12 lat.

Nagrodę Księcia Edynburga ustanowił książe Filip, zmarły mąż królowej Elżbiety II. To program nagradzający młodzież ze 144 krajów z całego świata za działąnia na rzecz wzmocnienia poczucia obywatelskiego i sprawności fizycznej. Rodzina królewska zdecydowała, że po śmierci pomysłodawcy, fundacja dalej będzie działać i nagroda będzie trafiać do kolejnych osób.

W 2020 roku Nickelodeon miał 0,383 proc. udziału w rynku telewizyjnym. To spadek o 28 proc. w porównaniu z rokiem 2019 - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Nickelodeon Polska i DofE z koncesjami telewizyjnymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl