SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RTB House kupuje WhitePress

RTB House nabyła 100 proc. udziałów w platformie content marketingowej WhitePress. Sprzedającymi byli założyciele spółki, technologiczny fundusz inwestycyjny Dirlango, a także fundusz private equity, którego doradcą jest Innova Capital.

Łukasz WejchertŁukasz Wejchert

Zarząd WhitePress, składający się m.in. z założycieli spółki, CEO Pawła Strykowskiego i CTO Tomasza Kwaśnego, pozostanie w firmie na obecnych stanowiskach.

- Decyzja o sprzedaży WhitePress nie była dla nas łatwa. Cieszy nas to, że znaleźliśmy inwestora o globalnym zasięgu i tak bogatej ofercie produktowej. Jestem przekonany, że ta transakcja przyspieszy ekspansję platformy WhitePress - komentuje założyciel Dirlango Łukasz Wejchert.

Kwota transakcji pozostaje nieujawniona.

WhitePress na rynku od 2013 roku

Założony w 2013 roku w Bielsku-Białej WhitePress na przestrzeni lat stworzył platformę content marketingową, oferującą agencjom reklamowym i klientom korporacyjnym usługi z zakresu tworzenia treści, publikacji artykułów w internecie, a także kompleksowego śledzenia i analizy wyników prowadzonych kampanii marketingowych.

Spółka specjalizuje się w automatyzacji procesów content marketingowych, przyczyniając się tym samym do usprawniania, a także zmniejszania kosztów czynności związanych z publikacją treści w sieci.

Jak podkreślono w komunikacie, "WhitePress jest wysoce skalowalna międzynarodowo, oferując klientom możliwość publikacji treści w różnych krajach". Klienci WhitePress posiadają dostęp do oferty ponad 21 000 wydawców działających w 12 krajach. Ponadto, WhitePress jest właścicielem platformy GoodContent.

Dodatkowe wsparcie, jakie WhitePress uzyska w wyniku połączenia z RTB House, ma pozwolić spółce zwiększyć tempo rozwoju na rynkach zagranicznych, w tym w obu Amerykach oraz Azji.

Założyciel WhitePress Paweł Strykowski wypowiadając się o transakcji zaznaczył: - Jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do zespołu RTB House. Naszym celem od zawsze było dostarczanie klientom usług o najwyższej jakości. Dodatkowe wsparcie ze strony RTB House umożliwi nam uzyskanie jeszcze szybszego tempa wzrostu, poszerzenie bazy wydawców oraz pozyskanie nowych reklamodawców. Rozpoczęliśmy proces ekspansji międzynarodowej biznesu niecałe 2 lata temu i niezwykle mocno cieszy nas możliwość przyspieszenia tego procesu przy wsparciu spółki z sektora AdTech, która osiągnęła globalny sukces.

Robert Dyczkowski, założyciel i CEO RTB House dodaje: - W swojej relatywnie krótkiej historii WhitePress uzyskał pozycję regionalnego lidera w obszarze automatyzacji procesów content marketingowych, tworząc przy tym unikalną i skalowalną platformę umożliwiającą dynamiczną ekspansję zagraniczną.

RTB House zajmuje się rozwojem i dostarczaniem zaawansowanej technologii do realizowania internetowych kampanii reklamowych w modelu real-time bidding. Jej klientami są przede wszystkim firmy z branży e-commerce.

W 2019 roku jednostkowe przychody RTB House w kraju zmniejszyły się rok do roku z 48,32 do 21,4 mln zł, a z zagranicy - ze 167,55 do 155,91 mln zł. Jej koszy operacyjne zmalały o 49,3 proc., dzięki czemu zysk netto poszedł w górę z 5,91 do 77,25 mln zł.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: RTB House kupuje WhitePress

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AIbicIa
Będą produkowali jeszcze więcej reklam udających artykuły, publikowali bez odpowiednich oznaczeń i liczyli odsłony, przekonując, że tworzą w ten sposób nowa jakość internetu?
odpowiedź
User
bubu
A do sprzedawania coraz mniej aktywów w tym Dirlango
odpowiedź
User
Obserwator
Czy Dirlango ma jeszcze coś co jest rentowne i zarabia? Sprawozdania finansowe pozostałych spółek "około" NetSprintowych pokazują same straty.
odpowiedź