SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współdyrektorzy generalni w RTL po przejęciu wydawnictwa G+J

Niemiecki koncern telewizyjny RTL po przejęciu wydawnictwa Gruner + Jahr ogłosił zmiany w zarządzie. Dwóch dyrektorów awansowało na stanowiska współdyrektorów generalnych.

Article

Matthias Dang i Stephan Schäfer przejęli kierownictwo od września jako współdyrektorzy generalni, a dotychczasowy dyrektor generalny firmy Bernd Reichart odszedł i objął nowe obowiązki w Grupie Bertelsmann RTL. Oliver Radtke został z kolei członkiem zarządu RTL, odpowiedzialnym za koordynację fuzji RTL i Gruner + Jahr.

Podział obowiązków w zarządzie RTL

W swojej nowej roli jako współdyrektor Generalny RTL Deutschland, Schäfer będzie nadal odpowiedzialny za treści i marki RTL Deutschland, w tym całą ofertę telewizyjną. Pozostanie również dyrektorem generalnym Gruner + Jahr. Dang będzie nadal kierował wszystkimi komercyjnymi, technologicznymi i cyfrowymi działaniami firmy. Pozostanie również dyrektorem generalnym niemieckiego domu sprzedaży reklam Ad Alliance.

- Łącząc RTL Deutschland i Gruner + Jahr, tworzymy pierwszego niemieckiego mistrza w zakresie cross-mediów i wyraźnie zobowiązujemy się do długoterminowego wzrostu i większych inwestycji w wysokiej jakości treści, różnorodność i pluralizm opinii - powiedział Thomas Rabe, dyrektor generalny RTL Group.

Zobacz także: Branża telewizyjna o fuzji WarnerMedia i Discovery: Streamingowa wojna dotrze do nas już jesienią

- Dla tego ważnego zadania stworzyliśmy nową strukturę przywództwa. Wraz ze Stephanem Schäferem i Matthiasem Dangiem, firma będzie kierowana przez dwóch współdyrektorów generalnych, którzy dobrze się znają i uzupełniają, łącząc kompetencje programistyczne z wiedzą dziennikarską i komercyjną, prognozą strategiczną i siłą przywództwa - dodał Rabe.

RTL za 230 mln euro przejmuje wydawnictwo Gruner+Jahr

Grupa telewizyjna RTL i wydawca czasopism Gruner + Jahr łączą siły. Nowa połączona firma rozpocznie działalność na początku przyszłego roku. RTL przejmie w całości wydawnictwo Gruner+Jahr, do którego należą miesięczniki i tygodniki takie jak Stern, Brigitte, Geo, Capital, Schoener Wohnen, Eltern i Art. Cenę zakupu ustalono na 230 mln euro. W ubiegłym roku Gruner+Jahr osiągnął obroty w wysokości ok. 1,14 miliarda euro.

Zobacz także: RTL zawiesza reporterkę, która miała celowo ubrudzić twarz błotem, relacjonując powódź

Dołącz do dyskusji: Współdyrektorzy generalni w RTL po przejęciu wydawnictwa G+J

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl