SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch nie przyjmuje do sprzedaży pism Bauera

Od wtorku 1 maja br. tytuły Wydawnictwa Bauera i Phoenix Press nie są przyjmowane do dystrybucji przez Ruch. Powodem jest brak porozumienia między spółkami odnośnie warunków kolportażu magazynów wydawcy przez kolportera.

Ruch nie przyjmuje do sprzedaży pism Bauera

- Wydawnictwu Bauer i Phoenix Press nie udało się osiągnąć porozumienia z Ruch SA odnośnie do zabezpieczenia należności handlowych i warunków marżowych na kolejny rok obrotowy - napisało w piątkowym komunikacie Wydawnictwo Bauer.

Z kolei Paweł Szymański, prezes Ruchu, w swoim oświadczeniu poinformował, że “pomimo wielokrotnie składanych propozycji i prób osiągnięcia kompromisu ze strony Ruch SA wydawnictwo Bauer kategorycznie odmówiło zawarcia porozumienia w sprawie dystrybucji pism” . Jego zdaniem jest to “świadome działanie wydawcy, który próbuje wykorzystać swą znaczącą pozycję na rynku w celu wywarcia nacisku, by osiągnąć uprzywilejowaną pozycję w stosunku do konkurencji”  - Ruch, nie może nadal świadczyć wydawnictwu Bauer usług poniżej granicy rentowności, gdyż byłoby to świadome dotowanie jednego z naszych klientów kosztem innych - podkreślił Szymański i zadeklarował “pełną otwartość i gotowość do nawiązania dialogu i osiągnięcia satysfakcjonującego obie strony porozumienia." 

Po wydaniu obu oświadczeń firmy kontynuowały negocjacje, ale dotąd nie udało im się porozumieć. - Rozmowy są nadal prowadzone - informuje portal Wirtualnemedia.pl Maria Kardas, dyrektor dystrybucji w Bauerze.

Tytuły Bauera i Phoenix Press, które zostały przyjęte do dystrybucji przez Ruch przed 1 maja br., są bez zmian dostępne w punktach sprzedaży Ruchu.

Ruch to jeden z dwóch największych kolporterów prasy w Polsce obok spółki Kolporter. Z kolei Wydawnictwo Bauer i Phoenix Press  wydają w sumie ponad 70 pism o łącznym nakładzie ponad 400 mln egz. rocznie.

Analogiczna sytuacja miała miejsce pod koniec maja ub.r. Wtedy również Bauer informował o fiasku negocjacji z Ruchem, ale ostatecznie w ostatnim dniu przed wygaśnięciem starej umowy, obu firmom udało się porozumieć i podpisać nowy kontrakt (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch nie przyjmuje do sprzedaży pism Bauera

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wydaffffcy
Wydaffffffffffffcy :P
Cały "rynek" prasowy" robi juz takimi bokami i jeszcze się napinają :P
Śmiech na sali i żenada :P
Wydaffffffffffffcy ha ha ha ha :P
Zapewne szukali pretekstu aby pozamykać większość tych kolorowych bzdetów :P
Wydaffffffffffcy ha ha ha :P
8 8
odpowiedź
User
J.
Wielki znawca tematu z Ciebie. Głup_k
8 8
odpowiedź
User
giga
Większość tego badziewia wydawanego przez Bauera i Phoenix Press mozna śmiało zamknąć. Te wszystkie niby romansidła z życia wzięte są jak masło maślane.On ją kochał ona odeszła i na odwrót.Niedobrze sie robi od tych tytułów zaśmiecających półki w kioskach,sklepach itp. Z życia wzięte ma chyba z 10 dodatków,poleca,wydanie specjalne,numer specjalny itd. Tymi wydawnictwami powinny zająć sie jakieś służby.Jak można wydawać coś co jest systematycznie zwracane bo się nie sprzedaje.Może jakieś ukryte interesy?
8 8
odpowiedź
User
sklepik
Ponad 70 pism? No to co najmniej 3/4 można zlikwidować. A może jakaś ABW powinna tam wejść i skontrolować. Jak można wydawać gazety które nie schodzą, są zwracane? I te tytuły. Poleca,wydanie specjalne, i leży to przez 2 miesiące, zajmuje miejsce a pies z kulawą nogą o to nie spyta. Normalnie jak sie ma interes i coś się nie sprzedaje to tego sie nie sprowadza czy też wycofuje z produkcji.A tutaj nie,ciągnie sie to jak flaki z olejem.10 egzemplarzy na kioski i wraca 10 z powrotem. No i ta reklama,autoreklama..najlepiej sprzedające sie pismo na rynku, czy nr 1 w Polsce. Żenada. Nr 1 ale wśród chłamu
8 8
odpowiedź
User
Elżbieta Wypych
Powiedzmy sobie szczerze, że Ruch przeżyje bez szmatławców Bauera, czytelnicy też. Co najwyżej ktoś z Bauera dostanie po dupie z centrali w Hamburgu. elzbietawypych.blog.onet.pl
8 8
odpowiedź