SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch z większą radą nadzorczą, powołano czworo członków

Do rady nadzorczej dystrybutora prasowego Ruch, należącego do PKN Orlen, Alior Banku i Grupy PZU, powołani zostali Monika Standziak-Koresh, Renata Maroszek, Urszula Kowalczyk i Paweł Tymczyszyn. Jednocześnie z radą nadzorczą pożegnali się Seweryn Kowalczyk i Łukasz Porażyński.

fot. Ruch Article

Paweł Tymczyszyn w listopadzie ub.r. został powołany do zarządu Alior Banku na stanowisko wiceprezesa, zaraz potem wszedł do rady nadzorczej należącej do banku spółki Alior Leasing.

Wcześniej pracował w Banku Pekao, m.in. jako prokurent i dyrektor pionu usług korporacyjnych oraz dyrektor zarządzający departamentem kluczowych restrukturyzacji i windykacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Urszula Kowalczyk od grudnia ub.r. jest w radzie nadzorczej spółki Energa-Obrót należącej do holdingu Energa, przejętego kilka lat temu przez PKN Orlen (od Skarbu Państwa i mniejszościowych akcjonariuszy).

Monika Standziak-Koresh od jesieni 2018 roku pracuje w Orlenie jako dyrektor biura projektów handlowych. W 2019 roku została powołana do rad nadzorczych spółek Orlen Usługi Finansowe i Orlen Deutschland. Z kolei Renata Maroszek pełni w Orlenie funkcję dyrektor biura rozwoju sprzedaży pozapaliwowej, od września 2019 roku jest też członkinią rady nadzorczej Stowarzyszenia Alumni AIESEC Polska.

Z rady nadzorczej Ruchu odwołani zostali Seweryn Kowalczyk (był w niej od listopada 2018 roku), który w połowie ub.r. zrezygnował z funkcji wiceprezesa Alior Banku, i Łukasz Porażyński (od listopada 2020 roku).

W radzie nadzorczej Ruchu pozostają Robert Harasimiuk (od wiosny 2019 roku), Barbara Hajdas (od listopada 2020 roku) i Agnieszka Zalewska (od grudnia 2020 roku).

Orlen ma 65 proc. akcji Ruchu

W listopadzie 2020 roku Ruch zakończył dwa przyspieszone postępowania układowe trwające od przełomu 2018 i 2019 roku. W ramach porozumień z wierzycielami, głównie wydawcami prasowymi, tym większym spłacił 15 proc. zaległych należności (łącznie 21,98 mln zł 25 wydawcom), a tym mniejszym - 50 proc. (10,55 mln zł 41 wydawcom).

Równocześnie w firmę zainwestowały Orlen oraz dwie spółki grupy PZU. Koncern paliwowy za akcje stanowiące 64,94 proc. jej kapitału wydał 130 mln zł. Po 14,49 proc. jej walorów objęły PZU i PZU Życie, 5,99 proc. ma kredytujący ją od lat Alior Bank, a 0,09 proc. - należąca do Aliora spółka Harberton.

W 2020 roku grupa kapitałowa Ruch zanotowała spadek przychodów o 11,9 proc. do 611,88 mln zł, a dzięki zastrzykowi finansowemu od Orlenu jej wynik netto poszedł w górę z 56,84 mln zł straty do 18,1 mln zł zysku. Liczba własnych placówek Ruchu zmalała o 125 do 1 528.

W czerwcu ub.r. Orlen otworzył w Warszawie pierwszą placówkę sklepowo-gastronomiczną pod marką Orlen w Ruchu. Koncern zapowiedział, że do końca roku chce mieć 40 takich punktów w całym kraju.

Ponadto zaczął instalować automaty Orlen Paczka do przyjmowania i wydawania paczek. We wrześniu ub.r. miał 200 takich urządzeń, we wrześniu 2022 roku ma być ich 2 tys.

Dołącz do dyskusji: Ruch z większą radą nadzorczą, powołano czworo członków

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Drzwi
Zaraz, czy dobrze rozumiem, że wszędzie tam trafili ludzie, którym płaci Orlen?
2 1
odpowiedź