SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza kampania „Mam kota na punkcie mleka”

Polska Izbę Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka rozpoczynają kampanię „Mam kota na punkcie mleka” promującą mleko i przetwory mleczne. Akcja jest skierowana do dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców.

Kampania „Mam kota na punkcie mleka” ma pokazywać, jakie wartości odżywcze i inne walory dla dzieci mają mleko i jego przetwory.

Na potrzeby akcji opracowano scenariusze zajęć lekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dla młodszych dzieci przygotowano m.in. grę karcianą (edukująca nie tylko w zakresie właściwego żywienia, lecz także produkcja i przerobu mleka oraz związanych z nim możliwości kulinarnych), a dla starszych - internetową grę społecznościową polegającą na prowadzeniu mlecznej farmy, której sukces wymaga nie tylko umiejętności gospodarskich, ale i szerokiej wiedzy dotyczącej roli mleka w zbilansowanej diecie.

Oprócz działań w szkołach ważnym elementem akcji jest serwis mamkotanapunkciemleka.pl, w którym dostępne są też materiały dla rodziców, zwłaszcza matek, zachęcające do jak najszerszego wprowadzania mleka w różnej formie do codziennego menu dzieci. Ponadto planowana jest kampania wizerunkowa w internecie oraz pismach kobiecych.

Cała akcja potrwa przez trzy lata. Organizują ją Polska Izba Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, korzystając ze środków krajowych i z Unii Europejskiej oraz Funduszu Promocji Mleka.

Dołącz do dyskusji: Rusza kampania „Mam kota na punkcie mleka”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ala ma kota
a dlaczego ten kot wyglada jak nie kot ? nie mozna dzieciom robic wody z mozgu
odpowiedź
User
Lobbing mleczarksi w akcji
Mleko jest niezdrowe! Tylko mleko matki jest zdrowe dla ludzi!
Zaśluzowuje organizm! Wzmaga alergię - Ohydny lobbing mleczarski!
Człowiek nie jest stworzony biologicznie do picia mleka w nieprzetworzonej postaci.
odpowiedź