SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza nowy bank internetowy. Rekordowe oprocentowanie

Bank BGŻ, który w czwartek uruchomi bank internetowy BGŻOptima, spodziewa się, że w ciągu dwóch lat pozyska 100 tys. klientów, a wartość zgromadzonych środków przekroczy w tym czasie 2,5 mld zł, poinformował wiceprezes Wojciech Sass.

Rusza nowy bank internetowy. Rekordowe oprocentowanie

"Najważniejszym dla nas celem jest to, aby w świadomości polskich klientów BGŻOptima był  numerem jeden w dziedzinie oszczędzania i inwestowania w internecie. Drugi cel, to taki, aby w ciągu najbliższych dwóch lat bankowało z nami 100 tys. klientów. Chcemy zebrać w tym czasie 2,5 mld zł oszczędności" - powiedział Sass podczas konferencji prasowej.

Dodał, że bank liczy w dużej mierze na pozyskanie nowych klientów, choć oferta skierowana jest także do obecnych.

Wiceprezes poinformował, że nakłady na realizację projektu, dla którego know-how dostarczył Rabobank, główny akcjonariusz Banku BGŻ, wynoszą kilkadziesiąt milionów złotych.

"To dla nas jeden z najważniejszych projektów, które prowadzimy. Zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych w segment, w który mocno wierzymy. Zwrot z inwestycji oceniamy na cztery lata"- powiedział Sass.

BGŻOptima ruszy z ofertą w czwartek, 17 listopada, i na początek zaoferuje rachunek oszczędnościowy (4,6 proc.), lokatę 1-dniową (8 proc.) oraz lokaty terminowe oraz jednostki uczestnictwa 15 wybranych funduszy inwestycyjnych.

"Postanowiliśmy zaoferować proste rozwiązania oszczędnościowe i inwestycyjne. Stawiamy na długoterminowe relacje. W przyszłym roku chcemy zaoferować rachunek brokerski, połączony z rachunkiem oszczędnościowym, polisolokaty oraz produkty strukturyzowane" - powiedział dyrektor zarządzający BGŻOptima Piotr Grzybczak.

Wiceprezes poinformował, że BGŻOptima ma być bankiem "drugiego" wyboru dla klientów. Bank nie wymaga przeniesienia rachunku i określonych wpływów, nie narzuca także żadnych ograniczeń w wypłatach środków z konta oszczędnościowego. Wszystkie takie transakcje realizowane są za darmo. Bank umożliwia zawarcie umowy przez SMS.

"To pierwszy bank w Polsce specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu. To jest duży segment rynku, który będzie dynamicznie się rozwijał. Klienci coraz bardziej odczuwają dużą potrzebę oszczędności za pośrednictwem internetu" - zaznaczył.

Bank BGŻOptima jest częścią Banku BGŻ, jednak jego oferta nie będzie dostępna w oddziałach tego banku, a wyłącznie w internecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza nowy bank internetowy. Rekordowe oprocentowanie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MareX
W XXI wieku i erze internetu wypadałoby podać linka do rzeczonego banku...
8 8
odpowiedź
User
GrzeTom
W XXI wieku są wyszukiwarki internetowe wiec po co linki :)
8 8
odpowiedź
User
pwck
Po to podaje się linki, żeby życie było mniej upierdliwe. W XXI wieku oczywiście!
8 8
odpowiedź
User
Szejski
Skoro artykuł był pisany o zdarzeniu dopiero zapowiadanym ("BGŻ ... uruchomi"), to ciężko oczekiwać, żeby był link. Mimo XXI wieku jeszcze nie opanowaliśmy podróży w czasie.
8 8
odpowiedź
User
z przyszłości
w XXI wieku można z przyszłości skopiować linka http://www.bgzoptima.pl/ :)
8 8
odpowiedź