SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza przetarg na kampanię mięsa kaczego

Krajowa Rada Drobiarstwa planuje kampanię promującą spożycie mięsa kaczego. Wyda na nią niespełna milion zł, by przełamać bariery na temat jego spożycia.

Article

Krajowa Rada Drobiarstwa zaprasza agencje reklamowe do składania ofert na do przygotowania i przedstawienia programu kampanii promującej mięso kacze w Polsce.

Jak podaje KRD, mięso kacze ma wprawdzie niewielki udział w rynku w porównaniu do kurczaka i indyka (ok 2 proc. całości produkcji drobiu), lecz tempo jest rosnące (ok. 50 proc. rocznie) w segmencie produkcji mięsa drobiowego. Konsumpcja mięsa z kaczki w Polsce rośnie m.in. dzięki rosnącemu poziomowi siły nabywczej Polaków, coraz większej dostępności, ale także dzięki propagowaniu dań z kaczki przez restauracje i programy kulinarne.

KRD chce przeprowadzić kampanię, która ma przełamać dwie główne bariery spożycia mięsa kaczego w Polsce - przede wszystkim wciąż niską popularność w handlu jak i wśród konsumentów oraz brak wiedzy na temat sposobu przyrządzania i walorów smakowych kaczki. Działania reklamowe mają zbudować wizerunek mięsa kaczego w oparciu o unikalny smak i staropolską tradycję, wiążącą się z serwowaniem mięsa kaczego na specjalne okazje, święta, uroczystości rodzinne.

Kampania ma obejmować prasę, działania PR, aktywności w telewizji, internet oraz działania promocyjne wśród polityków i liderów opinii (m.in. pokazy i degustacje). Ponieważ mięso kacze ma być promowane jako dania na specjalne okazje, takie jak uroczystości rodzinne, spotkania z bliskimi, oraz jako dania na świąteczny stół, działania reklamowe będą realizowane w dwóch okresach: luty-kwiecień czyli tuż przed Wielkanocą (kampania prasowa, działania internetowe, PR z lunchem prasowym, działania w Sejmie) oraz październik-grudzień, czyli przed Bożym Narodzeniem (działania promocyjne w telewizji, PR). Budżet kampanii wynosi 900 tys. zł.

Od zaproszonych agencji Krajowa Rada Drobiarstwa oczekuje m.in. przygotowania 2-3 koncepcji kreatywnych, obrazujących cele kampanii, doboru mediów i opracowania mediaplanu, opisu działań PR itp. Zainteresowane agencje mogą składać swoje oferty do 12 stycznia. Dzień później KRD ogłosi listę agencji zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

Krajowa Rada Drobiarstwa dotychczas przeprowadziła kilka kampanii promujących mięso drobiowe. Wiosną ub.r. hodowcy promowali drobiowe przysmaki, a jesienią 2012 roku - działania reklamowe informowały o nowej jakości w drobiarstwie. Mięso indycze promowano w kampanii latem dwa lata temu, a aktorka Anna Przybylska wraz z mężem trzy lata temu zachęcali do jedzenia mięsa z kurczaka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza przetarg na kampanię mięsa kaczego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ALECHMURA
JAK BĘDZIE W CENIE KURCZAKÓW,BĘDZIE RÓWNIE CHĘTNIE KUPOWANE.
odpowiedź