SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła 300gospodarka.pl, redaktorem naczelnym Daniel Rząsa

W weekend wystartował serwis informacyjny 300gospodarka.pl, należący do spółki współzarządzanej przez Łukasza Mężyka, szefa 300polityka.pl. Dyrektorem zarządzającym nowej witryny jest Michał Łukasz Kamiński, a redaktorem naczelnym Daniel Rząsa.

Article

300gospodarka.pl będzie zajmować się przede wszystkim tematyką polskiej gospodarki. - Chcemy dostarczać ludziom biorącym czynny udział w kształtowaniu rzeczywistości gospodarczej i politycznej, jak i czytelnikom po prostu zainteresowanym biegiem wydarzeń aktualne, zwięzłe informacje o gospodarce w globalnym kontekście: pokazać powiązania i zależności między Polską a naszym regionem, kontynentem i światem - czytamy w zakładce „O nas” w serwisie.

Witryna jest podzielona na sekcje: 300sekund, Live, Newsy, Analizy, Wywiady, Wykres Dnia oraz Rankingi. 300sekund to codzienny newsletter (zawierający też przegląd polskich i zagranicznych mediów), który będzie publikowany codziennie.

Wszystkie treści na stronie będą dostępne bezpłatnie.

Michał Łukasz Kamiński i Daniel Rząsa na czele serwisu

Dyrektorem zarządzającym 300gospodarka.pl jest Michał Łukasz Kamiński, który w ostatnich latach współpracował z Mateuszem Morawieckim: najpierw w Ministerstwie Rozwoju (Kamiński pracował tam od wiosny 2016 roku do września 2017 roku, kolejno jako asystent i doradca w gabinecie politycznym) oraz kancelarii premiera (od stycznia do lipca ub.r. był doradcą w gabinecie politycznym). Natomiast w 2013 roku przez kilka miesięcy pracował jako analityk w Polityka Insight.

Funkcję redaktora naczelnego nowego serwisu objął natomiast Daniel Rząsa. Poprzednio przez prawie rok pracował w Google News Lab jako teaching fellow w ragionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej był m.in. reporterem w Citywire i HFMWeek w Londynie, szefem redakcji Forsal.pl i zastępcą kierownika działu Biznes w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

W zespole redakcyjnym 300gospodarka.pl są też Maryjka Szurowska i Marcin Zakrzewski. Szurowska w latach 2013-2016 pracowała w „Gazecie Bankowej”, a potem współpracowała m.in. z Polskim Radiem 24, Energetyka24.com i Polityka Insight. Natomiast Zakrzewski wcześniej pracował m.in. w PwC oraz Ministerstwie Finansów.

300gospodarka.pl to nowy projekt Łukasza Mężyka

Nowym serwisem zarządza spółka zarejestrowana w październiku ub.r. Jej prezesem jest Michał Łukasz Kamiński, a członkiem zarządu - Łukasz Mężyk, założyciel i szef 300polityka.pl.

Ten drugi serwis działa od 7 lat. Relacjonowane są w nim wydarzenia z zakresu polskiej polityki.

Dołącz do dyskusji: Ruszyła 300gospodarka.pl, redaktorem naczelnym Daniel Rząsa

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wed
To jest jakiś sposób. SSP będą się miały gdzie reklamować.
0 0
odpowiedź
User
Ooo
A kto teraz będzie prowadził Google News Lab?
0 0
odpowiedź
User
TakaPrawda
Maryjka na naczelną! NATYCHMIAST!
0 0
odpowiedź