SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyły pierwsze stacje ekonomicznej sieci Optima, należące do Grupy Lotos

Grupa Lotos, która uruchomiła dziś pierwsze stacje ekonomicznej sieci Optima, chce zwiększyć udział w rynku detalicznym do 8,0% do końca tego roku z 7,5% odnotowanych na koniec I półrocza, poinformował wiceprezes Maciej Szozda.

Ruszyły pierwsze stacje ekonomicznej sieci Optima, należące do Grupy Lotos

Wiceprezes podtrzymał też plan osiągnięcia 10% udziału rynkowego w 2015 roku.

"Chcemy skończyć rok z udziałem w rynku detalicznym na poziomie co najmniej 8%" - powiedział Szozda dziennikarzom. Dodał, że Grupa Lotos chce otworzyć w 2011 roku 22 stacje typu premium i 50 stacji nowej sieci Optima, która wystartowała w środę.

Zgodnie ze strategią, w 2015 roku Grupa Lotos ma osiągnąć ok. 10% udziału w rynku detalicznym. "Liczymy, że na koniec 2015 roku będziemy mieć w sumie 450 stacji" - powiedział Szozda.

Obecnie Grupa Lotos posiada 317 stacji, a po otwarciu w środę trzech pierwszych stacji marki ekonomicznej Optima, będzie dysponowała łącznie 320 stacjami. Docelowo stacje z segmentu ekonomicznego mogą stanowić ok. 30% całej sieci Lotosu.

Grupa Lotos miała 635,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 22,87 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 6519,51 mln zł wobec 3911,60 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły pierwsze stacje ekonomicznej sieci Optima, należące do Grupy Lotos

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orlen
to będzie porażka roku!!!
8 8
odpowiedź