SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryanair: nowy zimowy rozkład dla Polski, prawie 60 nowych tras w 2018 r.

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozkład lotów na zimę 2018/19. W 2018 r. przewoźnik zaoferuje prawie 60 nowych tras, obsługując w Polsce ponad 11 milionów pasażerów.

Article

Ryanair z lotniska Warszawa-Modlin wprowadzi 3 nowe trasy na lato (Burgas, Pescara, Rimini), 1 nową trasę na zimę (Amman - 2 razy tygodniowo) oraz 2 nowości w sezonie zimowym (Cagliari i Saloniki - po 2 razy tygodniowo). Od zimy będzie także więcej lotów do Brukseli Ch. (9 razy tygodniowo) i Edynburga (4 razy tygodniowo). W sumie przewoźnik będzie z tego portu obsługiwać 50 tras latem i 43 zimą.

Lotnisko Warszawa Chopin to w przypadku Ryanaira 1 nowa trasa do Szczecina (codziennie latem / 6 razy w tygodniu zimą).

Z Krakowa przewoźnik przygotował 1 nową trasę na lato (Burgas), 15 nowości w sezonie letnim (Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesh, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw), 1 nową trasę na zimę (Amman - 2 razy tygodniowo) oraz 2 nowości w sezonie zimowym (Paphos i Trapani - po 2 razy tygodniowo). Od zimy będzie też więcej lotów do Dublina (9 razy tygodniowo) i Edynburga (5 razy tygodniowo). W sumie ze stolicy Małopolski Ryanair proponuje 57 tras latem i 52 zimą.

Z lotniska we Wrocławiu Ryanair zaoferuje 3 nowe trasy na lato 2018 (Ateny - 2 razy tygodniowo, Faro i Podgorica - 1 raz tygodniowo) oraz 8 nowości w sezonie letnim (Bruksela Ch., Edynburg, Gdańsk, Leeds, Neapol, Oslo T, Palermo i Tel Awiw). Ponadto od zimy będzie więcej lotów do Tel Awiwu (2 razy tygodniowo). W sumie z tego portu przewoźnik obsłuży 33 trasy latem i 27 zimą.

Lotnisko w Gdańsku to w przypadku Ryanaira 1 nowa trasa na lato (Ateny - 2 razy tygodniowo), 3 nowości w sezonie letnim (Aarhus, Tel Awiw, Wrocław) oraz 2 nowości w sezonie zimowym (Alicante i Pisa - po 2 razy tygodniowo). Od zimy będzie tutaj też więcej lotów do Londynu i Mediolanu Bergamo. W sumie z Gdańska przewoźnik zaoferuje 20 tras zimą i 23 latem.

Z kolei Poznań to 6 nowości Ryanaira w sezonie letnim (Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Oslo T. i Tel Awiw) oraz więcej lotów od zimy do Dublina (5 razy tygodniowo). Łącznie przewoźnik obsłuży z tego portu 12 tras.

Nowości pojawią się również w innych polskich miastach. Z Rzeszowa będzie można polecieć do Aten, Burgas i Glasgow, z Katowic - do Aten, Edynburga i Mediolanu, z Łodzi - do Aten, ze Szczecina - do Edynburga, a z Bydgoszczy - do Londynu L.

Klienci Ryanaira mogą już rezerwować loty, w niższych cenach, do marca 2019 roku. Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów z Polski na zimę 2018/19 przewoźnik wprowadził do sprzedaży bilety na podróż w marcu od 39 zł. Promocja obowiązuje do piątku 16 lutego br. do północy.

- Rok 2018 jest dla nas rekordowy pod względem nowych tras. W siatce połączeń Ryanaira znajdzie się prawie 60 nowych kierunków, a nowości pojawią się prawie na wszystkich polskich lotniskach. Od sezonu zimowego zaproponujemy również podróże do kolejnego, egzotycznego kraju - Jordanii. W tym roku Ryanair obsłuży w Polsce ponad 11 milionów pasażerów - powiedział Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanair ds. regulacyjnych i prawnych.

Ryanair poinformował także, że w grudniu 2017 roku złożył oficjalną skargę w Departamencie Konkurencji Komisji Europejskiej na naruszenie konkurencji przez PPL – udziałowca i konkurenta lotniska Warszawa Modlin – poprzez uniemożliwianie rozbudowy infrastruktury w Modlinie. Przewoźnik zapowiedział również, że w ciągu najbliższych pięciu lat podwoi liczbę pasażerów na swoich lotach z/do Warszawy z 3 do 6 milionów rocznie oraz utworzy przynajmniej 25 nowych połączeń z lotniska Warszawa-Modlin, jeśli PPL przestanie blokować rozwój tego portu, lub z lotniska Chopina w bezpośredniej konkurencji z LOT-em.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryanair: nowy zimowy rozkład dla Polski, prawie 60 nowych tras w 2018 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl