SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryszard Krajewski nie jest już szefem News24

Rada nadzorcza spółki Astro przyjęła rezygnację Ryszarda Krajewskiego z zarządzania kanałem News24 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie wyznaczono Karolinę Szymańską na prokurenta spółki i powierzono jej „prowadzenie i rozwijanie projektu News24”. - Rezygnuję, bo wypełniłem misję. Teraz skupię się na rozwijaniu innego projektu Astro, telewizji 13.TV - mówi w rozmowie z nami Krajewski.

Ryszard Krajewski, prezes Astro (fot. Jacek Kowalski)Article

Krajewski - mimo powołania prokurentki - pozostaje prezesem Astro. Spółka jest producentem „Familiady”, a ponadto nadaje kanały telewizyjne: News24, 13.TV i E-Sport. News24 to kanał, który ruszył w marcu br. Od chwili, gdy ogłoszono prace nad jego powstaniem aż do teraz, ścisłą władzę w trzymał tam właśnie Krajewski, choć już od grudnia dyrektorem jest Karolina Szymańska, a redaktorem naczelnym – Jan Pawlicki.

„Wypełniłem swoją misję”

W piątek jednak rada nadzorcza Astro podjęła decyzję o radykalniej zmianie: powołano prokurenta spółki i jednocześnie zmieniono prowadzącego „projekt News24”. Obie funkcje objęła Karolina Szymańska, którą ma teraz za zadanie rozwinąć newsowy kanał Astro.

Dlaczego Ryszard Krajewski zrezygnował z prowadzenia News24? -  Ponieważ już wypełniłem swoją misję w zakresie uruchomienia i rozwoju News24 – uzasadnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Astro.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

-  Doprowadziłem do startu tej telewizji, pracowałem razem z Karoliną Szymańską nad skompletowaniem fantastycznego zespołu, mówiąc krótko: pchnąłem News24 na właściwe tory. Kolejne umowy na emisję, podpisywane co jakiś czas, to potwierdzają, a w zamierzeniach mamy naprawdę duże sieci kablowe. Teraz więc czas na nowe wyzwania. Wiem, że News24 zostawiam w dobrych rękach – podkreśla.

Krajewski będzie rozwijał 13.TV

„Nowe wyzwania” o których mówi Krajewski to rozwój innego kanału nadawanego przez Astro, a mianowicie 13.TV. Rozwój ten ma polegać na doprowadzeniu do punktu, w którym kanał stałby się kanałem o charakterze ogólnym i szeroko dostępnym. – Według zamysłu ma się on stać czymś w rodzaju TVP1 czy TVN, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnych kanałów w Polsce mamy zaledwie kilka, jest więc miejsce na kolejne. Na doprowadzenie do tego punktu daję sobie pół roku – mówi nam Krajewski.

Karolina Szymańska – według dokumentów, do jakich dotarliśmy - zyskuje teraz szerokie kompetencje nie tylko w News24, ale przede wszystkim w spółce Astro. Jako prokurent ma bowiem uprawnienia do „samodzielnego i jednoosobowego dokonywania wszystkich czynności sądowych i pozasądowych, związanych z prowadzeniem spółki oraz składania podpisów w jej imieniu”. Szymańska została prokurentem samoistnym, który może samodzielnie reprezentować spółkę, jednak w dalszym ciągu w pełni podlega decyzjom mocodawcy, czyli zarządu.

Szefowa News24 w 2006 roku związała się z Superstacją, gdzie pracowała jako reporter, wydawca i prowadząca. W 2009 roku zaangażowała się w projekt unijny OOGNET oraz tworzenie telewizji 3D – NEXT.  Współpracowała z Polsatem i TVP oraz Red Carpet.

Astro w sieci Toya

News24 to kanał nadawany od marca br. przez spółkę Astro. Obsługę reklamową stacji zapewnia biuro reklamy TVN Media. Redaktorem naczelnym jest Jan Pawlicki. Stację można odbierać w ponad 120 kablówkach w Polsce – w maju pojawiła się w Toya i Toya GO, ostatnio - na platformie Televio.

W czerwcu do News24 dołączyła szóstka dziennikarzy i prezenterów, m.in. Małgorzata Walczak, pracująca wcześniej w TVP Info. Pozostali dziennikarze to: Julia Ferreros Tascon, reporterka Daria Korsak (przygotowuje newsy z Ukrainy), Jakub Rutkowski (realizator wizji, dziennikarz) oraz prezenterka Marcelina Bednarska. W lipcu wystartowała – i trwa do teraz – współpraca News24 z działem publicystycznym „Rzeczpospolitej”.

Firma Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV, w pierwszym kwartale 2022 roku osiągnęła wzrost przychodów z 673,4 do 710,7 tys. zł. Na potrzeby rozwoju News24 w listopadzie ub.r. Astro podpisało umowę inwestycyjną z funduszem ASI Tech Tier Investment, który zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ryszard Krajewski nie jest już szefem News24

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Monika
Dziadzia bawi się w telewizję z zerową oglądalnością, kolejny "inwestor" jak Winnicki co się chciał Solorzem stać tylko mu nie wyszło ahaahahahahahahaaa
odpowiedź
User
Daf
A nie lepiej to wyłączyć? Oszczędność na samym prądzie będzie wyższa, niż zyski z tej "stacji".
odpowiedź
User
Adrian
Co na to tych siedmioro widzów?
odpowiedź