SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Rz" i "GW" najczęściej cytowane, wysoko Wirtualnemedia.pl

W maju br. najczęściej cytowanym medium była "Rzeczpospolita". Wśród serwisów internetowych liderem były Onet.pl i sportowefakty.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w maju br. pierwsze miejsce zajęła "Rzeczpospolita". Na drugiej pozycji znalazła się "Gazeta Wyborcza", a na trzeciej - TVN24. Kolejne miejsca zajęły RMF FM oraz "Dziennik Gazeta Prawna".

Na liście piętnastu najczęściej cytowanych mediów znalazło się w sumie 10 tytułów prasowych, 2 stacje telewizyjne, 2 portale internetowe i 1 rozgłośnia radiowa.

 

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "Newsweek", a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, były "Perspektywy".

 

 

 

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, a na trzeciej - TVP Info.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie RMF FM, a na kolejnych miejscach znalazły się TOK FM i Radio ZET.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano Onet.pl i sportowefakty.pl, za którymi uplasowała się Interia.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 28 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Puls Biznesu". Najczęściej cytowanym portalem został money.pl, a telewizją - TVN 24 Biznes i Świat.

W maju br. najczęściej cytowanym medium regionalnym był "Polska Dziennik Łódzki". Na drugim miejscu znalazł się "Dziennik Polski", a na trzecim - "Polska Gazeta Krakowska".

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 3993 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 maja 2014 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 4012 razy (2760 razy w prasie, 652 w telewizji i 600 w radio). Analiza obejmuje ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN Turbo, Polsat, Polsat News, TV Biznes, TV4) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie/RDC, Radio Maryja, Radio PiN, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rz" i "GW" najczęściej cytowane, wysoko Wirtualnemedia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl