SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rząd nie koncentrował się na sprawach gospodarczych

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy rząd Donalda Tuska nie koncentrował się na sprawach gospodarczych - powiedziała ekspertka PKPP Lewiatan dr Małgorzata Krzysztoszek.

Rząd nie koncentrował się na sprawach gospodarczych

Dodała, że w tym czasie rząd skierował do Sejmu 85 projektów ustaw, z czego tylko 8 dotyczyło gospodarki. "Wydaje się, że znaczenie gospodarki w społeczeństwie jest o wiele większe" - powiedziała.

Jej zdaniem, rząd nie wywiązał się z obietnicy "uchylenia niezgodnej z konstytucją i prawem unijnym ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (WOH)".

"Mija sześć miesięcy, nie można czynić żadnych inwestycji, ponieważ ustawa (o WOH) nie została uchylona, a jednocześnie rząd nie wprowadził rozporządzenia pozwalającego na jej funkcjonowanie. Tak naprawdę wszelkie inwestycje w handlu są zablokowane" - uważa Krzysztoszek.

Zgodnie z ustawą z maja 2007 roku, utworzenie sklepu o powierzchni sprzedaży od 400 do 2 tys. metrów kw. wymaga zezwolenia gminy, a powyżej 2 tys. m kw. - gminy i sejmiku wojewódzkiego. Do tej pory nie było rozporządzenia określającego warunki, jakie musi spełnić firma ubiegająca się o zgodę na budowę.

Premier poinformował w piątek, że resort gospodarki przygotował już rozporządzenie, którego - jak podkreślił - wymaga "obowiązująca ustawa". Dodał, że "są powody merytoryczne", by nie uchylać tej ustawy.

Według Krzysztoszek, istotne są zapewnienia premiera dotyczące obniżania deficytu budżetowego.

  • Więcej informacji:
  • Rząd
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rząd nie koncentrował się na sprawach gospodarczych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl