SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzeczpospolita liderem

Media najczęściej cytowane w marcu

W marcu pozycję lidera, w rankingu najczęściej cytowanych mediów utrzymała Rzeczpospo-lita. Tak jak w zeszłym miesiącu Gazeta Wyborcza zajęła drugie miejsce, zaś na trzecim miejscu uplasowało się Życie Warszawy - wynika  z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Wśród rozgłośni radiowych nadal pierwsze miejsce zajmuje Radio Zet, które w marcu jest na czwartym miejscu w rankingu. Warto zwrócić uwagę na wysokie, 10 miejsce PR 3 PR. Podobnie jak w poprzednim miesiącu w pierwszej 15-tce cytowanych mediów znalazła się jedna stacja telewizyjna TVN, natomiast Onet.pl znalazł się na 14. pozycji.

Rzeczpospolita - 902
Gazeta Wyborcza - 897
Życie Warszawy - 309

Radio Zet - 289
Trybuna - 249
Newsweek - 229
Super Express - 186
TVN - 168
Fakt - 158
PR 3 - 144
Wprost - 135
Gazeta Prawna - 126
Polityka - 117
Onet.pl - 97
Życie - 94.

Zdecydowana większość cytowanych przekazów znalazła się w przeglądach prasy. Na drugiej po-zycji uplasowały się materiały dotyczące polityki. W kontekście afer najczęściej cytowano publika-cje dotyczące afery Rywina. Wysoka pozycja radia Zet wynika z nagłośnienia debaty politycznej pomiędzy Janem Rokitą a Andrzejem Lepperem w audycji Moniki Olejnik "Siódmy dzień tygo-dnia". Zaś tygodnik Newsweek, szóste miejsce zawdzięcza opublikowanemu rankingowi szkół.

Badanie przeprowadzono na podstawie 3708 wycinków prasowych oraz programów radiowych i telewizyjnych z okresu 1-31 marca 2004 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości podawanych na łamach innych mediów 5566 razy (3784 razy w prasie, 488 w radiu i 1294 w telewizji). Najczę-ściej powoływano się na doniesienia prasowe (4508), następnie radiowe (643), telewizyjne (254) oraz internetowe (161).

Analiza obejmuje wszystkie przekazy prasowe, telewizyjne i radiowe, w których cytuje się lub po-wołuje na doniesienia, które pierwotnie pojawiły się w innych środkach przekazu. Badaniu poddano 400 tytułów prasowych, 6 stacji telewizyjnych oraz wybrane programy 5 rozgłośni radiowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzeczpospolita liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl