SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Rzeczpospolita" znów liderem

Ponowna zmiana na miejscu lidera wśród opiniotwórczych mediów - Rzeczpospolita powróciła na pierwszą lokatę, wyprzedzając Gazetę Wyborczą

Z rankingu przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów wynika również, że w kwietniu media poświęciły wiele uwagi bieżącym tematom - wspomnieniom o Janie Pawle II, sprawie ojca Hejmo i aferze Constaru.

W kwietniu 2005 roku dziennikarze cytowali wiadomości podawane na łamach innych mediów 4972 razy. Najwięcej nawiązań dotyczyło Rzeczpospolitej, na którą powoływano się 962 razy. Ponadto Rzeczpospolita zwyciężyła w rankingu mediów najczęściej cytowanych poza przeglądami prasy. Gazeta Wyborcza spadła na drugie miejsce w ogólnym zestawieniu, jednak różnica pomiędzy tymi dziennikami jest niewielka i wynosi 35 publikacji.

Rzeczpospolita - 962
Gazeta Wyborcza - 927
Życie Warszawy - 295
Trybuna - 167
Radio Zet - 195
Fakt  - 149
Polityka - 145
TVN - 138
Wprost - 135
Newsweek - 111
Onet.pl - 106
Puls Biznesu  - 85
Super Express - 83
Gazeta Prawna - 73


Pierwsze miejsce w rankingu najczęściej cytowanych rozgłośni radiowych utrzymało Radio ZET (158 odniesień), wśród stacji telewizyjnych -TVN (138), a pośród portali internetowych - Onet.pl (106). Z tygodników ogólnopolskich najwyżej uplasowała się Polityka, na której informacje powoływano się 143 razy. Kolejne tygodniki opinii w rankingu to Wprost (135) i Newsweek (111).

Najwięcej cytatów stanowią informacje z przeglądu prasy; na drugiej pozycji uplasowały się materiały dotyczące polityki. Bardzo duża liczba cytatów w mediach była poświęcona chorobie, śmierci i wspomnieniom o Janie Pawle II - 438 odniesień. W rankingu tematyki przekazów ta kategoria zajmuje trzecie miejsce. Nowe tematy, jakie podejmują media, to m.in. afera Constaru (125 publikacji) oraz sprawa ojca Hejmo (80)

Najczęściej cytowano media ogólnopolskie - 4231, zaś media lokalne - 741 razy. Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało Życie Warszawy.

Wśród gazet najczęściej powołujących się na doniesienia innych środków masowego przekazu pierwsze miejsce przypada Gazecie Wyborczej, a drugie Super Nowościom; wśród rozgłośni radiowych w czołówce są PR 1 PR i Radio PiN, a wśród stacji telewizyjnych - TVN 24 oraz TVP 1.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rzeczpospolita" znów liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl