SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

S&P: wzrost PKB Polski wyniesie 2,3% w 2012 r.

Wzrost gospodarczy Polski spowolni w tym roku do 2,3% z 4,3% w ub.r., prognozuje Standard & Poor's Ratings Services. Agencja przewiduje "stopniowe" przyspieszenie wzrostu PKB w kolejnych latach.

S&P: wzrost PKB Polski wyniesie 2,3% w 2012 r.

"Nasz bazowy scenariusz przewiduje spowolnienie wzrostu gospodarczego w 2012 r. do 2,3% przy umiarkowanym popycie zewnętrznym i krajowym. W naszej opinii, potem gospodarka zacznie się stopniowo umacniać wraz z odbiciem na rynkach globalnych, które będzie wsparciem dla popytu krajowego i handlu zagranicznego Polski" - głosi komunikat agencji.

Według S&P, polityka fiskalna przestanie być obciążeniem po tym, jak Polsce uda się obniżyć deficyt sektora rządowego i samorządowego do poniżej 3,0% PKB. Agencja szacuje, że stanie się to w 2013 r., co jest zgodne z planami rządu.

"Możemy podnieść nasze prognozy wzrostu gospodarczego, jeśli rząd zrealizuje swój program reform strukturalnych, poprzez m.in. dalszą deregulację rynku pracy oraz uporządkowanie i zmniejszenie liczy przepisów dotyczących działalności gospodarczej" - konkluduje agencja.

W lutym br. analityk S&P Leila Butt prognozowała wzrost PKB Polski na 2,0% w 2012 r. i 3,0-3,5% w 2013 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: S&P: wzrost PKB Polski wyniesie 2,3% w 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl