SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd zgodził się na upadłość układową PBG

Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych ogłosił upadłość spółki PBG, z możliwością zawarcia układu z redukcją długu, wynika z komunikatu firmy.

Sąd zgodził się na upadłość układową PBG

„Postanowienie o ogłoszeniu upadłości uprawomocni się w terminie tygodnia od daty jego doręczenia spółce, chyba że w tym okresie zostanie złożone zażalenie" - czytamy w komunikacie.

Sąd postanowił o utrzymaniu zarządu własnego spółki, ale wyznaczył sędziego komisarza oraz nadzorcę sądowego.

We wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, zarząd PBG przedstawił dwa warianty propozycji układowych, które obejmują m.in. częściową spłatę wierzycieli, redukcję części zadłużenia oraz konwersję wierzytelności na akcje PBG

„Celem wariantu A jest: 1) spłata wierzytelności w kwocie do 100.000,00 zł (bez odsetek od kwoty należności głównej) w wysokości 100%; 2) spłata wierzytelności w kwocie przekraczającej 100.000,00 zł (bez odsetek od kwoty należności głównej) jednak nie większej niż 1 mln zł w wysokości 80%; 3) spłata wierzytelności w kwocie powyżej 1 mln zł w wysokości 69%. Celem wariantu B jest zaspokojenie wierzycieli według wariantu A z uzupełnieniem zamiany długu na kapitał dla wierzytelności powyżej 1mln zł o akcje spółki po cenie 40 zł za akcję do wartości 12% wykazanego zadłużenia. Konwersja zadłużenia na akcje nastąpi w ciągu roku od dnia uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu " – czytamy dalej.

W ubiegły poniedziałek główne spółki grupy budowlanej PBG  - PBG, Hydrobudowa i Aprivia - zawnioskowały o upadłość układową w celu ochrony pracowników, wierzycieli i akcjonariuszy. Przewidziana jest redukcja zadłużenia nawet o 31% w przypadku PBG i nawet o 56% w przypadku Hydrobudowy. Możliwa jest konwersja części długu na akcje po cenie 40 zł w przypadku PBG i 1 zł w przypadku Hydrobudowy.

  • Więcej informacji:
  • PBG
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd zgodził się na upadłość układową PBG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl