SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung spodziewa się wzrostu zysku w drugim kwartale tego roku

Samsung Electronics podał prognozę, według której jego zysk operacyjny w drugim kwartale br. może wynieść  8,1 bln wonów (6,8 mld dolarów). Rynkowe prognozy mówiły o zysku 6,4 bln wonów.

fot. PAP/EPA / YNAArticle

Największy na świecie producent smartfonów podał estymowane wartości zysku operacyjnego i przychodów za kwartał zakończony w czerwcu br. Mimo pandemii koronawirusa, według prognoz firmy jej zysk kwartalny ma wzrosnąć o 23 proc. rdr. do kwoty 8,1 bln wonów, czyli 6,8 mld dolarów. To więcej niż szacowali analitycy Refinitiv SmartEstimate (prognoza 6,4 mld wonów). Byłby to najwyższy kwartalny zysk od czwartego kwartału 2018 roku.

Przychody Samsunga mają natomiast spaść o 7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019, do kwoty 52 trylionów wonów.

-  Z powodu COVID-19 popyt na chipy był większy niż oczekiwano - powiedział Park Sung-soon, analityk z Cape Investment & Securities. Zamówienia na chipy rosną z uwagi na zmianę trybu pracy i nauki w czasie pandemii, ze stacjonarnej na zdalną.

Zdaniem ekspertów, Samsung ma osiągnąć lepsze wyniki również w segmencie telewizorów i słuchawek.

W pierwszym kwartale 2020 roku Samsung osiągnął zysk netto na poziomie 4,88 biliona wonów (ok. 4 mld USD), w porównaniu do 5,23 biliona wonów zysku w analogicznym okresie roku 2019 oraz 5,04 biliona wonów w poprzednich trzech miesiącach.

Zysk operacyjny w ujęciu rok do roku wzrósł z 6,23 biliona wonów do 6,45 biliona wonów (ok. 5,3 mld dolarów), ale też był niższy w ujęciu kwartalnym (7,16 bln wonów w IV kw. 2019 r.).

Przychody Samsunga w pierwszym kwartale br. wyniosły 55,33 biliona wonów (ok. 45,7 mld dolarów) były o 5,6 proc. lepsze niż przed rokiem (52,39 bln wonów), ale o 7,6 proc. gorsze niż w poprzednim kwartale (59,88 bln wonów).

Dołącz do dyskusji: Samsung spodziewa się wzrostu zysku w drugim kwartale tego roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl