SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung tnie prognozy finansowe o 33 proc., afera z Galaxy Note 7 może kosztować nawet 17 mld dolarów

Kłopoty z samozapłonami smartfona Galaxy Note 7 oraz zakończenie jego sprzedaży będą miały dla koncernu Samsung poważne następstwa finansowe. Już teraz koreański producent zapowiada, że w III kwartale jego zysk operacyjny będzie mniejszy o 33 procent niż zakładano, dalsze kwartały to kolejne spadki. „Afera Note 7” będzie kosztować w krótszej perspektywie ponad 5 mld dolarów, w dłuższej może sięgnąć nawet 17 mld.

Awaria smartfona Samsung Galaxy Note 7 Article

Samsung poinformował, że dokonał redukcji swojej prognozy wyników spodziewanych za III kwartał br.

Według podanych informacji przychód koncernu zamknie się kwotą 41,8 mld dol. Natomiast kwotę zysku operacyjnego prognozuje się na 4,6 mld dol., co oznacza spadek o 33 proc. w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami. Podana wysokość zysku oznacza też, że będzie on niższy niż w analogicznym okresie ub.r.

Samsung wycenił wstępnie straty spowodowane zakończeniem produkcji i sprzedaży modelu Galaxy Note 7 na ponad 5 mld dol.

Według prognoz producenta III kwartale br. straty spowodowane przerwaniem sprzedaży Galaxy Note 7 i konsekwencjami wpadki osiągną poziom 2,3 mld dol. W IV kwartale zamkną się kwotą 1,7 mld dol., zaś w I kwartale 2017 wyniosą dodatkowe 900 mln.

Jednak eksperci w rozmowach z serwisem Reuters przewidują, że biorąc pod uwagę pełen program zwrotów ponad 2,5 mln egzemplarzy Galaxy Note 7 oraz straty wizerunkowe (na które zwracali uwagę także eksperci w rozmowach z Wirtualnemedia.pl) łączne długofalowe koszty kryzysu spowodowanego przez sampozapłony Galaxy Note 7 mogą w sumie sięgnąć kwoty 17 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung tnie prognozy finansowe o 33 proc., afera z Galaxy Note 7 może kosztować nawet 17 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl