SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung na CES 2022 z wizją "Razem dla jutra"

Podczas targów CES 2022 w Las Vegas Samsung zaprezentował swoją wizję przyszłości "Razem dla jutra". Firma nakreśliła działania mające na celu zapoczątkowanie nowej epoki bycia razem, która obejmie możliwe do spersonalizowania wrażenia. Mają one odzwierciedlać ewolucję stylu życia użytkowników, a także innowacje umożliwiające postęp zarówno społeczeństwa, jak i planety.

Wizja Samsunga "Razem dla jutra" obejmuje plan stworzenia bardziej zrównoważonej, spersonalizowanej i połączonej wizji przyszłości za sprawą urządzeń i inicjatyw minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. Koreańska firma zapewnia, że nowe rozwiązania wychodzą naprzeciw stylom życia użytkowników i sprawiają, że obsługa inteligentnego domu stanie się niezwykle płynna.

Samsung planuje urzeczywistnić tę wizję poprzez wprowadzenie różnych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, celowych partnerstw oraz możliwych do spersonalizowania, połączonych technologii.

Idea zrównoważonego rozwoju. Samsung stawia na recykling

Fundamentem wizji przyszłości Samsunga jest to, co firma nazywa "zrównoważonym rozwojem na co dzień". To koncepcja dążenia do tego, by zrównoważony rozwój stanowił istotę wszystkich jej działań. Samsung realizuje tę wizję poprzez wdrażanie nowych praktyk produkcyjnych o niewielkim negatywnym wpływie na środowisko, opracowywanie opakowań o mniejszym śladzie węglowym, jak również poprzez odpowiedzialną utylizację urządzeń, których cykl życia dobiegł końca.

Firma chwali się, że jej działania na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla w całym cyklu produkcyjnym zostały docenione przez Carbon Trust. W ubiegłym roku chipy pamięci Samsung posiadające certyfikat Carbon Trust pozwoliły zmniejszyć emisję węgla o niemal 700 tys. ton.

Starania Samsunga w tej dziedzinie obejmują także m.in. większe wykorzystanie materiałów z recyklingu. By stosować zasadę zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do większej liczby urządzeń, dział Visual Display Business planuje np. użycie 30-krotnie większej ilości odzyskanego plastiku niż w roku 2021. Firma podzieliła się również planami, w ramach których w ciągu najbliższych trzech lat znacznie zwiększy wykorzystanie materiałów z recyklingu we wszystkich urządzeniach mobilnych i sprzętach AGD.

W zeszłym roku materiały z recyklingu stanowiły część składową wszystkich kartonów na telewizory Samsunga. Jeśli chodzi o rok 2022, firma poinformowała, że zwiększy wykorzystanie takich materiałów, używając ich także do elementów znajdujących się wewnątrz opakowań. Samsung ogłosił również globalną ekspansję swojego programu ekoopakowań. Rozszerzenie tej inicjatywy, pozwalającej przekształcić kartonowe pudła w domki dla kotów, stoliki do kawy i inne małe meble, obejmie opakowania sprzętów AGD takich jak odkurzacze, kuchenki mikrofalowe czy oczyszczacze powietrza.

Samsung udoskonala Pilota SolarCell. Ponad 200 mln baterii mniej na wysypiskach

Samsung wprowadza ideę zrównoważonego rozwoju także w zakresie korzystania z urządzeń, co ma pozwolić użytkownikom zredukować swój ślad węglowy. Firma wprowadziła np. udoskonalenia w swoim Pilocie SolarCell, który pozwala wyeliminować odpady w formie zużytych baterii za sprawą wbudowanego panelu słonecznego, umożliwiającego ładowanie zarówno w dzień, jak i w nocy. Udoskonalony Pilot SolarCell pobiera energię elektryczną z częstotliwości radiowych takich sprzętów jak routery Wi-Fi.

"Co więcej, rozwiązanie to będzie stosowane w większej liczbie urządzeń Samsung, m.in. w telewizorach i sprzętach AGD. Dzięki temu na wysypiska nie trafi ponad 200 mln baterii. Gdyby ułożyć je jedna obok drugiej, odpowiadałyby odległości stąd, czyli z Las Vegas, do Korei." – powiedział Jong-Hee Han, vice chairman, CEO and head of DX (Device eXperience) Division w Samsungu.

Co więcej, do roku 2025 firma planuje sprawić, żeby w trybie uśpienia wszystkie jej telewizory i ładowarki do telefonów praktycznie nie pobierały energii.

Samsung podkreśla, że e-śmieci to kolejne ogromne wyzwanie, jakiemu branża elektroniczna musi stawić czoła. Jak podaje firma, od 2009 r. zebrała ona już ponad 5 mln ton takich odpadów. W segmencie urządzeń mobilnych, w ubiegłym roku Samsung zainaugurował działanie Galaxy for the Planet, tj. platformy na rzecz zrównoważonego rozwoju, która ma umożliwić podejmowanie realnych działań dla klimatu i ograniczenie negatywnego oddziaływania urządzeń na środowisko przez cały cykl ich życia.

Samsung ogłosił, że proekologiczne technologie firmy, takie jak Pilot SolarCell, zostaną udostępnione w trybie "open source", by także inni producenci mogli wykorzystać je w opracowywanych przez siebie nowych urządzeniach.

Samsung ogłosił także współpracę z firmą Patagonia, aby zapobiegać problemom zanieczyszczenia środowiska. Nowatorskie rozwiązanie, jakie opracowują, ma pomóc walczyć z zanieczyszczeniem plastikiem, umożliwiając pralkom Samsunga zminimalizowanie przenikania mikroplastików do rzek.

Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich

Ponadto, Samsung przedstawił różne sposoby na udoskonalanie swoich technologii, by wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników. Zdając sobie sprawę z faktu, że każdy człowiek jest inny i pragnie spersonalizować posiadane urządzenie tak, aby pasowało do jego indywidualnego stylu życia, firma chce pomóc użytkownikom zdefiniować na nowo ich relację z rozwiązaniami, z których korzystają na co dzień.

Platformy i urządzenia wizualne zaprezentowane przez Samsunga na CES 2022 odzwierciedlają wiarę firmy w nadejście ery zdefiniowanej hasłem "Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich", o której wspominała ona już podczas ubiegłorocznych targów.

The Freestyle to lekki, przenośny projektor, który oferuje bazujący na AI dźwięk, wbudowane aplikacje VOD i funkcje znane z telewizorów Samsung Smart TV. Można go umieścić praktycznie w dowolnym miejscu, by oglądać obraz o przekątnej do 100 cali.

Z kolei Samsung Gaming Hub – kompleksowa platforma pozwalająca wyszukiwać tytuły zarówno chmurowe, jak i na konsole – wprowadzona zostanie na telewizorach Samsung Smart TV i monitorach firmy z oferty na rok 2022. Natomiast The Odyssey Ark to 55-calowy, elastyczny, zakrzywiony ekran gamingowy, obsługujący multitasking pozwalający jednocześnie grać, uczestniczyć w wideoczacie z przyjaciółmi i oglądać filmiki dotyczące gamingu.

Samsung ogłosił również wprowadzenie kolejnych opcji personalizacji swojej linii urządzeń Bespoke. To m.in. nowe wersje Bespoke dla Samsung Family Hub oraz lodówek French Door w wersji 3- i 4-drzwiowej, jak również zmywarki, płyty grzewcze i montowane nad nimi kuchenki mikrofalowe. Firma wprowadza także nowe urządzenia, takie jak odkurzacz Bespoke Jet czy pralka i suszarka Bespoke.

Samsung zaprezentował także projekt #YouMake, który daje użytkownikom opcję wyboru i dostosowania urządzeń na bazie tego, co dla nich najważniejsze, aby mogli cieszyć się bardziej spersonalizowaną obsługą wszystkich posiadanych sprzętów. Inicjatywa rozszerza wizję Bespoke, która nie ogranicza się już tylko do sprzętów AGD, ale będzie dostępna także na smartfonach i wielkoekranowych urządzeniach Samsunga.

Wizja "Razem dla jutra" to także płynna łączność. Nowy Samsung Home Hub

Oprócz możliwości personalizacji i zrównoważonego rozwoju, elementem wizji przyszłości Samsunga jest także płynna łączność. Firma omówiła w tym zakresie swoją współpracę z partnerami i zaprezentowała urządzenia nowej generacji.

Na CES 2022 swój debiut miał nowy Samsung Home Hub. Firma zapewnia, że rozwiązanie to wynosi połączony dom na nowy poziom za sprawą usług SmartThings, które współdziałają z obsługującymi sztuczną inteligencje połączonymi sprzętami w celu usprawnienia realizacji domowych obowiązków. Samsung Home Hub w ramach jednego urządzenia łączy sześć usług SmartThings, dając użytkownikom kontrolę nad ich inteligentnym domem i ułatwiając im zarządzanie domowymi zajęciami.

Samsung ogłosił również plan, w ramach którego SmartThings Hub będzie funkcjonalnością wbudowaną w telewizory, monitory i lodówki Family Hub firmy z roku 2022.

Poza tym, W reakcji na potrzebę zoptymalizowania wrażeń z obsługi inteligentnego domu bez względu na markę posiadanych urządzeń, Samsung poinformował, że został członkiem-założycielem Home Connectivity Alliance (HCA), łączącego producentów inteligentnych sprzętów AGD. Celem organizacji jest wspieranie współpracy urządzeń różnych marek, by zapewnić użytkownikom większy wybór, a także poprawić bezpieczeństwo zarówno sprzętów, jak i usług.

Dołącz do dyskusji: Samsung na CES 2022 z wizją "Razem dla jutra"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl