SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakończyła się zbiórka pieniędzy dla Pereiry. Wsparło go 40 osób

Samuel Pereira w kwietniu bieżącego roku założył zbiórkę pieniędzy, dzięki którym opłacić koszty procesu wytoczonego mu i pozostałym szefom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przez TVP. Akcja dobiegła końca na początku lipca. Udało się zebrać zaledwie 16 proc. z oczekiwanej kwoty.

Samuel Pereira (fot. Albert Zawada/PAP)Samuel Pereira (fot. Albert Zawada/PAP)

Od momentu ogłoszenia przez TVP wieści o pozwie skierowanym przeciw Samuelowi Pereirze, Michałowi Adamczykowi i Marcinowi Tulickiemu minęły już ponad 4 miesiące. Nadal nie znamy jednak dalszego ciągu prawnego sporu między spółką a dawnym kierownictwem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zapytany przez Wirtualnemedia.pl o jej obecny stan Samuel Pereira zaznaczył, że “na razie nie ma nic do przekazania w tej sprawie”.

W międzyczasie dobiegła natomiast końca zbiórka pieniędzy, którą dziennikarz założył w celu zdobycia “środków na prawników”. Jako docelowy cel akcji ustawiono 20 tys. złotych, a w przypadku uzyskania wyższej kwoty Pereira zapowiedział użycie dodatkowych środków “do opłacenia kosztów innych spraw typu SLAPP” lub wręcz sfinansowanie tajemniczego “projektu medialnego”. Ostatecznie te plany spaliły na panewce, bo byłemu szefowi TVP Info ostatecznie udało się uzyskać tylko 16 proc. pełnej kwoty.

Samuel Pereira uzyskał 3271 zł w ramach zbiórki

Jak możemy zaobserwować na stronie zbiórki, na wsparcie dziennikarza zdecydowało się ostatecznie 40 osób, które przekazały łącznie 3271 zł. Oznacza to, że od połowy maja liczba darczyńców wzrosła o 6 osób (razem wpłaciły 670 zł). Skala wsparcia w dalszych miesiącach akcji okazała się zdecydowanie zbyt mała, by Samuel Pereira mógł zbliżyć się do ustalonej kwoty 20 tys. złotych.

Żadna z indywidualnych wpłat nie przekroczyła 500 zł - były dwa takie przypadki. Większość wspierających postawiła na znacznie niższe kwoty: od 50 do 20 zł. Pojawiły się też zrzutki w postaci 10 zł i 1 zł. Sam zainteresowany nie zdecydował się na skomentowanie finału zbiórki pieniędzy na platformie X, gdzie na bieżąco zabiera głos na tematy związane z polityką i światem mediów. Na początku maja Samuel Pereira rozpoczął pracę jako felietonista jednego ze znanych katolickich serwisów.

Dołącz do dyskusji: Zakończyła się zbiórka pieniędzy dla Pereiry. Wsparło go 40 osób

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Popa
Teraz czas mu wejść na konto, bo nawet na zaległę alimenty nie zostanie.
odpowiedź
User
Hahaha
No to czas wrócić do wanny :D :D :D
odpowiedź
User
lol
Piękny sposób, żeby się dowiedzieć, jak bardzo jest się cenionym.
odpowiedź