SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sanah wraca do radia ze swoim „Marcepanem”. Ale już nie śpiewa o Marlboro

Po kilku dniach po tym, jak Radia Elka zdjęło z anteny piosenkę „Marcepan” w wykonaniu Sanah, artystka zmieniła kontrowersyjne wersy, wyrzuciła z utworu "Marlboro", a radia od wtorku puszczają odmienioną wersję hitu, które dostały od wytwórni muzycznej Magic Records - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Sanah wraca także na antenę Radia Elka, teraz nie ma już przeciwwskazań - mówi Wirtualnemedia.pl szef rozgłośni z Leszna, Arkadiusz Wojciechowski, od decyzji którego zaczęła się awantura wokół "Marcepanu".

W połowie maja Arkadiusz Wojciechowski zdecydował, że Radio Elka nie będzie puszczało piosenki „Marcepan”, bo zawiera kontrowersyjne fragmenty. Konkretnie poszło o to, że Sanah wielokrotnie śpiewa w refrenie: „Marlboro palić chciał w moim aucie”.

- Przy odbiornikach są młodzi ludzie, a z radia dostają przekaz, który opowiada o paleniu konkretnej marki papierosów . I tak cztery razy w tej piosence. Podjąłem więc decyzję, że zdejmujemy utwór z playlisty– opisywał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciechowski.

Management artystki w mailu przesłanym do redakcji zapewniał, że tekst piosenki nie powstał w wyniku żadnej współpracy - czy to reklamowej, czy barterowej, czy żadnej innej - z koncernem, będącym odpowiedzialnym za dystrybucję produktów Marlboro.

Sanah wyrzuca "Marlboro", stawia na "zadymę"

Mimo zapewnień swojego zespołu, że w tekście nie ma niczego kontrowersyjnego, Sanah zdecydowała się jednak na zmianę spornego fragmentu refrenu: teraz brzmi on „Zadymę robić chciał w moim aucie”.  Ani słowa nie ma już w nim o paleniu papierosów konkretnej marki.

Zmienioną wersję od wtorku można usłyszeć w rozgłośniach radiowych Grupy RMF (RMF FM i RMF Maxx) a także w Radiu ZET. Odmieniony „Marcepan” wraca także do Radia Elka.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Wojciechowski: - Teraz nie ma już przeciwwskazań, by puszczać tę piosenkę. Jeszcze w środę, najdalej w czwartek znajdzie się na naszej playliście. To świetna decyzja. Piosenka uwolniła się od tego gęstego dymu, który dusił już chyba wszystkich. Martwi mnie jednak kondycja naszych mediów. Dziennikarze różnych portali nie dzwonili do mnie, żeby sprawdzić u źródła, dopytać, tylko przedrukowywali moje wypowiedzi, gubiąc sens, myląc przy tym moje imię, nazwisko, nazwę stacji i miejscowość.

Skąd taka zmiana? Odpowiedzi brak

Wojciechowski raz jeszcze uzasadnia: - W wielu piosenkach palą papierosy, biorą dragi, piją wódkę, whisky, wino... Wiadomo. Ale w tym utworze pojawiła się MARKA - konkretna NAZWA papierosów, i to 4 razy! I tu zapaliła się ta czerwona lampka, bo mówimy o artystce, której teksty na pamięć znają (i bezwiednie powtarzają) także dzieci i młodzież. I wbrew intencji piosenkarki, do ich głów szedł przekaz zawierający świadomość marki.

Choć radia grają ją po nowemu, w sieci dostępna jest tylko niezmieniona wersja piosenki. Zapytaliśmy managment Sanah, co stało za decyzją o usunięciu drażliwego wersu utworu, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Sama artystka na instagramowym koncie zamieściła tylko swoje uśmiechnięte zdjęcie z nowym fragmentem piosenki.

 

 

Sanah (właściwie: Zuzanna Grabowska) to popularna od kilku lat piosenkarka i kompozytorka. Według zestawienia sprzedaży płyt na nośnikach fizycznych za 2022 rok, przygotowanego przez ZPAV, jest zdecydowaną liderką: w pierwszej dziesiątce umieściła w ubiegłym roku wszystkie cztery swoje albumy, zaczynając od miejsca pierwszego, które należy do „Uczty”, wydanej w kwietniu 2022 roku. Pozostałe jej wydawnictwa zajęły kolejno miejsca: „Irenka” – 3., „sanah śpiewa Poezyje” – 5., „Królowa dram” – 8.

Radio Elka jest regionalną rozgłośnią z Leszna, nadającą także w Kościanie, Wschowej, Rawiczu i Gostyniu. Wchodzi w skład oferty handlowej Grupy Eurozet.

Dołącz do dyskusji: Sanah wraca do radia ze swoim „Marcepanem”. Ale już nie śpiewa o Marlboro

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Papa Ratzi
A jak córka Dudusia robi sobie sponsorowane fotki z e-papierosem znanej firmy płacącej za ukrytą promocję lisicom i innym chmarom celebrytów, to wszystko jest cacy?
32 28
odpowiedź
User
leo
Niezupełnie 😉 Sanah nagrała po prostu alternatywną wersję dla pieniaczy jak ten z Leszna, w której "Marlboro palić chciał w moim aucie...", zamieniła na "Zadymę zrobić chciał w moim aucie..." 😎 Genialne posunięcie.
32 26
odpowiedź
User
Hubert
Ja uważam że VOX FM powinien zlikwidować piosenkę sanah oraz te popowo rockowe + Miley Cyrus bo to się do VOXa nie nadaje
0 0
odpowiedź