SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SDP apeluje o ułaskawienie Jerzego Jachowicza, art. 212 kk "przynosi Polsce wstyd"

Centrum Monitoringu Wolności Prasy skierowało do prezydenta Bronisława Komorowskiego apel o ułaskawienie dziennikarza Jerzego Jachowicza, skazanego w procesie karnym o zniesławienie z art. 212 kodeksu karnego. W liście do premiera Donalda Tuska CMWP apeluje o usunięcie tego przepisu z obowiązującego prawa.

W przesłanym do prezydenta Bronisława Komorowskiego liście działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich CMWP zwróciło się z apelem o niezwłoczne ułaskawienie Jerzego Jachowicza, przypominając że niemal rok temu głowie państwa rekomendował to Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa.

Z kolei w liście do premiera Donalda Tuska CMWP po raz kolejny zaapelowało "o niezwłoczne doprowadzenie do jak najszybszego usunięcia z kodeksu karnego artykułu 212, pozwalającego karać za zniesławienie i prowadzącego do ograniczania wolności słowa w Polsce."

"Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadali likwidację art. 212. Pomimo licznych apeli do dziś nie widać żadnych przejawów woli realizacji tej zapowiedzi. Dlatego stanowczo apelujemy o usunięcie z kodeksu karnego artykułu 212, który przynosi Polsce wstyd i szkodzi demokracji." - pisze dyrektor CMWP Wiktor Świetlik w liście do premiera.

CMWP zwraca jednocześnie uwagę, że przypadek Jerzego Jachowicza, a także Doroty Kani, skazanych za zniesławienie z art. 212 kk, został opisany przez najnowszy raport Departamentu Stanu USA poświęcony przestrzeganiu praw człowieka na świecie.

Dołącz do dyskusji: SDP apeluje o ułaskawienie Jerzego Jachowicza, art. 212 kk "przynosi Polsce wstyd"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl