SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SDRP krytykuje KRRiT za brak decyzji ws. koncesji dla TVN7

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej opublikowało oświadczenie, w którym działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. przedłużenia koncesji na nadawanie dla kanału TVN7 nazywa „opieszałym i tendencyjnym działaniem na szkodę rynku medialnego w Polsce”.

Article

W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kolejny raz nie przedłużyła na następne 10 lat koncesji naziemnej TVN7. Aktualna wygasa 25 lutego, a spółka TVN złożyła wniosek ponad rok przed tym terminem.

W czwartek Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej opublikowało oświadczenie, w którym podkreśla, że TVN7 „spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełnione także zostały niezbędne, a wymagane formalności”. Zdaniem SDRP zwlekanie rady to „kolejny przykład  opieszałego i tendencyjnego działania KRRiT na szkodę rynku medialnego w Polsce”.

Stowarzyszenie uważa, że pozbawienie TVN7 możliwości nadawania programu w systemie naziemnym jest ciosem dla „milionów widzów”. „Szczególnie młodych, korzystających z bezpłatnego dostępu do interesujących filmów i nowoczesnych form rozrywki. Można odnieść wrażenie, że niektórzy członkowie KRRiT zapomnieli, iż interes społeczny, a nie partykularyzm, powinien być dewizą ich działalności w KRRiT” - dodaje SDRP.

Prezydium Zarządu Głównego SDRP krytycznie ocenia pracę KRRiT i sprzeciwia się „próbom upolityczniania decyzji koncesyjnych”.

Grupa TVN apeluje do widzów ws. koncesji TVN7

Od wtorku w kanałach TVN Grupy Discovery pojawiają się spot i napis przy grafikach ekranowych informujące, ile dni pozostało do wygaśnięcia obecnej koncesji TVN7, oraz zachęcające widzów do pisania w tej sprawie skarg do KRRiT.

- Odebranie darmowej rozrywki najbardziej uderzy w zwykłego widza. Emitując spot chcemy uświadomić naszym widzom, że ich ulubione programy, seriale i bohaterowie mogą wkrótce zniknąć z ekranu. Prosimy ich więc o wsparcie. Mogą realnie pomóc apelując do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie nam koncesji na kolejny okres - wyjaśniła Katarzyna Mazurkiewicz, dyrektor programowa TVN7.

- Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN7, co jest jej obowiązkiem wynikającym z prawa, widzowie utracą bezpłatny dostęp do największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wielu z nich zostanie całkowicie pozbawionych możliwości oglądania stacji - podkreśliła TVN Grupa Discovery w komunikacie.

W minionym tygodniu firma poinformowała, że uzyskała w Holandii koncesję satelitarną dla TVN7, więc kanał dalej będzie mógł być dostępny w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

W 2021 roku TVN7 miał 3,60 proc. udziału w rynku oglądalności (dane Nielsen Audience Measurement).

Dołącz do dyskusji: SDRP krytykuje KRRiT za brak decyzji ws. koncesji dla TVN7

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Były Leming
co oni kłamią, przecież dzisiaj KRRiT podjęła decyzję, a to że nie była ona zgodna z linią partyjną SDRP, to już inna sprawa.
odpowiedź
User
AS
Za niepodjęcie decyzji chyba można pociągnąć do odpowiedzialności...
odpowiedź
User
Luk
Nie przedłużać koncesji same kłamstwa sieją !ile jest Polskich tv w Niemczech czy USA?
odpowiedź