SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Seco/Warwick: spory zysk w całym roku mimo straty w I poł. 2010 r.

Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali Seco/Warwick odrobił w II kw. 2010 r. część 4,4-mln zł straty netto z I kw. i nadal liczy na osiągnięcie wysokiego zysku netto w całym 2010 r., poinformował w środę prezes spółki Leszek Przybysz. W jego ocenie pomóc ma w tym realizacja w tym roku "lwiej części" ze 137 mln zł backlogu.

"W II kw. zanotowaliśmy poprawę wyników, mocno wzrósł nam backlog, systematycznie realizowaliśmy strategię rozwoju, inwestycje oraz prowadziliśmy aktywne działania handlowe. Oczekuję, że wyniki drugiej połowy roku będą znacznie lepsze" - powiedział prezes Leszek Przybysz..

Optymizm kierownictwa Seco/Warwick jest oparty przede wszystkim na poprawie globalnej sytuacji gospodarczej, co automatycznie przekłada się na portfel zamówień spółki. Na koniec czerwca jego poziom sięgał 137 mln zł. W kolejnych okresach spółka liczy na kolejne zamówienia, ponieważ portfel ofert sięga 490 mln dolarów. Na podstawie historycznych doświadczeń - liczy na wygranie 10-20% z nich.

"Istotna poprawa w II kw. przewyższa nawet to, czego spodziewaliśmy się po I kw. Dlatego wyniki będą dobre, ale wobec nadal niepewnej sytuacji na rynku oraz wahań na rynku walutowym trudno dziś powiedzieć czy będzie to 12 czy 22 mln zł w przypadku wyniku netto. Dlatego prognoz nie podamy" - dodał Przybysz.

W jego ocenie na koniec roku rentowne powinny być wszystkie spółki z grupy, poza Seco/Warwick USA, w którą uderzyło spowolnienie na rynku aluminium. Dotyczy to szczególnie kłopotów Boeinga z budową samolotów Dreamliner i związnych z tym opóźnienień w skaładaniu wynegocjoanych już zamówień. Jednak i tam jest coraz lepiej.

"Poprawa była widoczna we wszystkich segmentach już lipcu i to nastraja nas optymistycznie. Liczymy, że w III kw. uda się odrobić straty z I półrocza" - wyjaśnił dyrektor finansowy spółki, Piotr Walasek.

Głównego źródła zamówień i dochodów spółka upatruje we wzroście zamówień w przemyśle aluminiowym, energetyce jądrowej oraz w motoryzacji i lotnictwie. Celem spółki jest utrzymywanie - również w przypadku nowych zamówień - rentowności netto na poziomie 5-8%. W realizacji celu, jakim jest wysoki zysk na koniec roku, pomoże też wysokie zaawansowanie realizacji zamówień, które przypadną na 2010 r.

"Nasz backlog wynoszący obecnie prawie 140 mln zł zostanie w 'lwiej części' zrealizowany w tym roku. Jednak prognoz przychodów także nie podamy" - zastrzegł Przybysz.

Seco/Warwick miała 3,19 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 1,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 64,93 mln zł wobec 63,40 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w I poł. 2010 roku spółka miała 0,06 mln zł zysku netto wobec 1,76 mln zł straty rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Seco/Warwick: spory zysk w całym roku mimo straty w I poł. 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl