SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aldi wprowadza piktogramy ułatwiające segregację śmieci

Sieć sklepów Aldi wprowadza specjalne oznaczenia informujące o kolorze pojemnika, do którego powinny trafić poszczególne odpady. Kolorowe piktogramy pojawią się na opakowaniach marek własnych sieci i będą pomagały konsumentom w prawidłowej segregacji.

Article

Specjalne oznaczenia wprowadzono już na 31 markach własnych Aldi, co daje łącznie 127 produkty z tym symbolem. Sieć wprowadziła projekt pod koniec 2020 roku, ale docelowo ma to być standardowe oznaczenie na wszystkich opakowaniach marek własnych firmy.

Firma chce zwiększyć poziom świadomości społecznej w zakresie segregacji odpadów i ułatwić ją klientom, dlatego wprowadza na opakowaniach marek własnych oznaczenia, które pozwolą na łatwą identyfikację do jakiego pojemnika powinien trafić odpad.

- Odpowiedzialnie podchodzimy do tematu gospodarowania odpadami i stawiamy na optymalizację procesu, której efektem jest zmniejszenie marnotrawstwa i maksymalizacja recyklingu. Wiemy, że sortowanie śmieci, to proces żmudny i w Polsce ciągle uczymy  się go. Trzeba zapamiętać, co, gdzie i w jakiej formie powinno się znaleźć. Dlatego na opakowaniach marek własnych wprowadzamy oznaczenia, które pomogą konsumentom w prawidłowym segregowaniu i przyczynią się do lepszego przetworzenia i wykorzystania odpadów - mówi Katarzyna Bawoł, kierownik działu jakości i CR Aldi Polska.

Ponadto firma zobowiązała się, że do końca 2025 roku dla wszystkich produktów marek własnych wprowadzi opakowania nadające się do recyklingu, kompostowania lub ponownego wykorzystania.

Dotychczas z oferty tej sieci dyskontów wycofano ze sprzedaży produkty wykonane z tworzyw sztucznych, takie jak np. talerze, sztućce, kubki i słomki. Od 2019 roku standardowe patyczki do uszu zastępowane są bardziej ekologicznymi alternatywami.

Aldi ma w Polsce 170 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników.

Wcześniej identyczne oznaczenia na produktach marek własnych zaczęła wprowadzać sieć sklepów Biedronka.

Dołącz do dyskusji: Aldi wprowadza piktogramy ułatwiające segregację śmieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl