SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT za 2014 rok

W czwartek 9 lipca br. Sejm przyjął sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2014 rok. Wcześniej dokument został przyjęty przez Senat.

PAP / Tomasz Gzell Article

Za przyjęciem sprawozdania KRRiT opowiedziało się w czwartkowym głosowaniu 270 posłów, 148 było przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosowania, a 35 nie głosowało. Przyjęcie sprawozdania rekomendowała izbie sejmowa komisja kultury i środków przekazu. Sejm nie przyjął wniosku Elżbiety Kruk z PiS o odrzucenie sprawozdania.

Sprawozdanie zawiera informacje o sposobie zrealizowania ustawowych zadań KRRiT, przede wszystkim dotyczące postępowań koncesyjnych, sprawowania kontroli nad działalnością nadawców, podziału opłat abonamentowych na zadania programowe i wyboru władz mediów publicznych.

Przewodniczący KRRiT Jan Dworak mówił w środę w Sejmie, że w 2014 r. KRRiT odprowadziła do budżetu państwa blisko 28 mln zł - o 49 proc. więcej niż zakładano w ustawie budżetowej. W sprawozdaniu Rada zwróciła uwagę na konieczność uproszczenia prawa medialnego, sprecyzowania misji mediów i zasadniczej zmiany systemu finansowania mediów publicznych.

25 czerwca br. sprawozdanie Krajowej Rady z działalności w 2014 roku zdecydowaną większością głosów przyjął Senat.

Zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji  31 marca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła wszystkie dokumenty Sejmowi i Senatowi, ale także prezydentowi. Dokumenty przesłane zostały ponadto premierowi oraz przewodniczącym właściwych komisji Sejmu i Senatu.

Sprawozdanie za rok 2014 r. jest dwudziestym drugim z kolei, jakie KRRiT złożyła od momentu jej powołania w 1993 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT za 2014 rok

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian
KRRiT to złodziejska instytucja tak jak ZAIKS. Nie powinno się przyjmować tego sprawozdania! A najlepszym pomysłem jest rozwiązanie tego tworu komuny
10 8
odpowiedź