SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SENS - nowy system znakowania żywności w sklepach Carrefour

Carrefour Polska wprowadza nowy, dodatkowy system znakowania żywności o nazwie SENS, który informuje konsumentów o wartościach odżywczych i zalecanej częstotliwości spożywania danych produktów.

fot. materiały prasowe Article

SENS, czyli Uproszczony System Znakowania Żywności (z fr. Système d’Étiquetage Nutritionnel Simplifié) to nowy sposób przekazywania klientom wiadomości żywieniowych. Ma on pomóc konsumentom w dokonywaniu świadomego wyboru produktów, a przez to ułatwić im układanie zdrowej, zbilansowanej diety.

SENS powstał we współpracy Grupy Carrefour z francuskim środowiskiem naukowym, a Polska jest pierwszym krajem, w którym wdrożony zostanie ten system.

Zadaniem SENS jest informowanie klientów o zalecanej częstotliwości spożywania danych produktów. Z tego powodu artykuły spożywcze podzielone zostały na cztery kategorie: produkty, które można spożywać bardzo często, często, umiarkowanie oraz sporadycznie lub w małych ilościach.

 

SENS dostarcza informacji w odniesieniu do całego produktu i obejmuje artykuły zarówno jedno-, jak i wieloskładnikowe. System nie wyklucza żadnego artykułu spożywczego. Grupuje produkty pod względem zalecanej częstotliwości ich spożywania. Czterem kategoriom produktów odpowiadają odpowiednie trójkąty o różnych kolorach i wypełnieniu. Nawiązują one do zawartości składników odżywczych i odnoszą się do zalecanej częstotliwości spożycia. Im bardziej wypełniony jest trójkąt, tym więcej i częściej można dany produkt spożywać.

Produkty oznakowane systemem SENS pojawią się we wszystkich sklepach sieci Carrefour jesienią 2017 r. Oznakowane nimi będą artykuły spożywcze marek własnych Carrefour oraz Jakość z Natury.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SENS - nowy system znakowania żywności w sklepach Carrefour

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl