SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy serial historyczny „Polowanie na ćmy” wiosną w TVP1. Mietielica, Krzywkowska, Nerlewski i  Stippa w obsadzie

Wiosną telewizyjna Jedynka pokaże nowy historyczny serial „Polowanie na ćmy” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W produkcji wystąpią m.in.: Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Piotr Nerlewski i Przemysław Stippa.

Daria Polumina i Monika Krzywkowska w serialu „Polowanie na ćmy”; fot. TVPDaria Polumina i Monika Krzywkowska w serialu „Polowanie na ćmy”; fot. TVP

Serial „Polowanie na ćmy” (dotychczasowy tytuł roboczy "Pogrom 1905. Miłość i hańba") przedstawia historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, zwłaszcza losy niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie.

- Wybuch bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę zaczyna opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły życiem Warszawy. Rosyjskie represje przybliżają Polaków coraz bardziej do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym - czytamy w opisie produkcji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W rolach głównych widzowie zobaczą Sonię Mietielicę („Stulecie Winnych”), Monikę Krzywkowską („Odwróceni. Ojcowie i córki”, „39 i pół tygodnia”) oraz Piotra Nerlewskiego („Wojenne dziewczyny”, „Za marzenia”). W obsadzie pojawią się także m.in.: Daria Polunina, Karolina Rzepa, Przemysław Stippa i Piotr Siwek.

Reżyserem „Polowania na ćmy” jest Michał Rogalski. Autorkami scenariusza na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905” są Katarzyna Tybinka oraz Anna Gabryś. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki, za scenografię odpowiada Joanna Macha, a za kostiumy - Wanda Kowalska i Paweł Grabarczyk.

Zdjęcia do serialu realizowane były w 2021 roku w Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Modlinie, Pabianicach, Radomiu oraz w Warszawie i jej okolicach.

Emisja wiosną 2023 roku w TVP1

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, „Polowanie na ćmy” będzie można oglądać w telewizyjnej Jedynce wiosną 2023 roku. Produkcja najprawdopodobniej będzie nadawana w niedzielnym prime-time stacji, ale ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Serial będzie liczyć siedem  odcinków.

Powstanie także film fabularny

Na podstawie „Polowania na ćmy” ma powstać także film fabularny, który ma trafić do kin najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku.

Według pierwotnych założeń projekt „Polowanie na ćmy” miał być filmem fabularnym, który roboczo nazywał się „Pogrom 1905. Miłość i hańba”.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: Nowy serial historyczny „Polowanie na ćmy” wiosną w TVP1. Mietielica, Krzywkowska, Nerlewski i  Stippa w obsadzie

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Najpierw serial tv a później film w kinach? Nie odwrotnie?
odpowiedź
User
Iryk
TVP wszystko na odwrót....smarują błoto jajkami cały czas nie da się
odpowiedź
User
Tobek
Przestań kłamać i udawać!
odpowiedź