SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sfinks Polska: otworzymy przynajmniej 15 restauracji w 2012 r.

Spółka restauracyjna Sfinks Polska otworzy w 2012 r. co najmniej 15 restauracji (tj. tyle samo, co w 2011 r.), planuje także remonty oraz rebranding sieci Chłopskie Jadło, wynika z wypowiedzi prezesa Sylwestra Cacka. Szacowane wydatki na inwestycje w tym roku nie powinny być niższe niż rok wcześniej, kiedy wyniosły ok. 12,5 mln zł.

Sfinks Polska: otworzymy przynajmniej 15 restauracji w 2012 r.

"Nie powiem dokładnie, ile otworzymy restauracji w 2012 r., ale na pewno nie będzie to mniej niż w roku ubiegłym, gdy było to 15 lokali. Już teraz mamy w toku prace nad 7 lokalizacjami" - powiedział Cacek podczas konferencji prasowej.

Obecnie sieć restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło obejmuje 115 lokali. Prezes dodał, że spółka planuje  stopniową modernizację sieci, a już w tej chwili trwają remonty 2 punktów Sphinx oraz 2 WOOK. Na ten rok planowany jest także rebranding sieci Chłopskie Jadło.

"Kontynuujemy także rozwój zagraniczny i po podpisaniu 10-letniej umowy o współpracy masterfranczyzowej z naszym dotychczasowym zarządzającym chcemy otworzyć co najmniej 6 nowych restauracji Sphinx w tym kraju. Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia punktu w centrum Budapesztu" - wyjaśnił Cacek, dodając, że identyczne rozmowy trwają z partnerem w Czechach.

Łącznie spółka na nowe otwarcia, rebranding oraz remonty planuje w tym roku wydać nie mniej niż w roku 2011, gdy nakłady inwestycyjne zamknęły się kwotą 12,5 mln zł.

"Podjęliśmy także decyzję o rezygnacji z rozwoju konceptu Sphinx Express. Nie oznacza to, że będziemy je likwidować, ale możliwe jest np. przekształcanie ich w pełne restauracje. Po prostu obecnie koszt otwarcia restauracji sięgający kwoty 550-650 tys. zł jest na tyle niski, że nie opłaca się utrzymywać drugiego konceptu" - powiedział prezes spółki.

Spośród marek należących do Sfinksa największy wzrost przychodów w ubiegłym roku odnotowała sieć WOOK, której dynamika sprzedaży w tym okresie wyniosła 17,5%. Natomiast wzrost o 6,3% odnotowała w 2011 r. sieć Sphinx, podała spółka w komunikacie.

W I-IV kw. 2011 roku spółka miała 18,29 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 39,89 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 170,72 mln zł wobec 161,56 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sfinks Polska: otworzymy przynajmniej 15 restauracji w 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl