SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sheryl Sandberg: Rozbicie Facebooka nie rozwiąże problemów użytkowników

Sheryl Sandberg, dyrektor Facebooka ds. operacyjnych i prawa ręka Marka Zuckerberga odniosła się krytycznie do pojawiających się wśród amerykańskich polityków koncepcji podziału Facebooka na kilka mniejszych firm, co miałoby ograniczyć dominację tej firmy na rynku i problemy z prywatnością użytkowników. - Możecie nas podzielić, ale to nie zlikwiduje zagrożeń których obawiają się dzisiaj internauci. Istnieją obawy dotyczące także chińskich gigantów technologicznych, ale nikt w USA nie wpadł na pomysł by dzielić te firmy - ocenia Sandberg.

Sheryl Sandberg, fot. facebook Article

Swoimi poglądami dotyczącymi kwestii ewentualnego rozbicia Facebooka na mniejsze elementy Sheryl Sandberg, najbliższa współpracownica Marka Zuckerberga podzieliła się podczas wywiadu udzielonego stacji CNBC.

Koncepcje podzielenia Facebooka i innych technologicznych gigantów, takich jak Google i Amazon w celu ograniczenia ich dominacji na rynku pojawiają się w amerykańskiej przestrzeni publicznej od kilku tygodni wraz z rozpoczęciem nowej kampanii prezydenckiej w USA.

W połowie marca br. Elizabeth Warren, startująca w wyborach senator ze stanu Massachusetts zapowiedziała, że jednym z podstawowych punktów jej programu wyborczego będzie podzielenie na mniejsze części największych technologicznych koncernów, takich jak Google, Facebook, Amazon czy Apple. Zdaniem Warren obecna dominacja tych gigantów blokuje konkurencję na rynku.

W ślad za Elizabeth Warren podobne koncepcje związane z rozbiciem technologicznych gigantów na mniejsze spółki padają z ust innych amerykańskich polityków, głównie tych z obozu demokratycznego.

Teraz w trakcie wywiadu w CNBC Sheryl Sandberg odpowiadając na pytania odniosła się krytycznie do żądań odgórnego podzielenia Facebooka. - Możecie nas rozbić na mniejsze części, możecie też podzielić inne duże firmy technologiczne, ale w ten sposób nie rozwiążecie problemów i obaw stojących dzisiaj przez użytkownikami internetu - oceniła szefowa operacyjna Facebooka.

Sandberg zwróciła uwagę na niesprawiedliwe jej zdaniem traktowanie amerykańskich firm technologicznych w zestawieniu z polityką dotyczącą zagranicznych koncernów działających w tym segmencie.

- Istnieje wiele zastrzeżeń dotyczących funkcjonowania na naszym rynku firm pochodzących z Chin. Nikt jednak nie ma zamiaru dzielić je z tego powodu na mniejsze elementy - zauważyła Sandberg. Menedżerka Facebooka zaznaczyła też, że w ostatnich miesiącach pracownicy serwisu podjęli szereg działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników, a firma jest obecnie na najlepszej drodze do odzyskania zaufania internautów.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął 2,4 miliarda dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 miliarda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sheryl Sandberg: Rozbicie Facebooka nie rozwiąże problemów użytkowników

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
logan
Jak to tak można wziąć sobie czyjąś własność, podzielić na kilka części i powiedzieć, że tak to ma teraz funkcjonować?
0 4
odpowiedź
User
KuKu
Pani Sheryl powiedziała właśnie: inni też kradną dlaczego więc czepiacie się nas?
3 0
odpowiedź
User
tttt
Władze amerykańskie niepotrzebnie dopuściły do przejęcia Instagrama i Whatsappa przez Facebooka, powstał monopolista. Ponowne rozdzielenie tych firm, to początek, to powinno iść dalej z innymi firmami też. Kiedyś rządy były silniejsze, udawało się rozbijać monopole Standard Oil czy AT&T. Czy dzisiaj byłoby to możliwe? Nie sądzę. To korporacje sterują rządami i wyborcami.
1 0
odpowiedź