SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper ze wzrostem wpływów o 65 proc. Kuśmierz: patrzymy z dużym optymizmem na rynek

Według szacunkowych danych w trzech kwartałach br. firma e-commerce’owa Shoper osiągnęła wzrost przychodów o 65 proc. do 53,4 mln zł  i 18,7 mln zł zysku EBITDA. W czwartym kwartale tego roku spółka planuje ogłosić strategiczne partnerstwa z globalnym dostawcą rozwiązań chmurowych oraz z bankiem.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaArticle

"Już październik pokazuje, że czwarty kwartał, który z reguły powinien być najlepszy, w tę stronę idzie. Na pewno wygląda to optymistycznie. Baza jest ambitna, ale my też jesteśmy ambitni. Najszybsze wzrosty widzimy w usługach, które pomagają sprzedawcom. Listopad i grudzień są najbardziej sprzedażowymi miesiącami. (...) O czwarty kwartał się nie martwimy, jeśli chodzi o wzrosty. Sygnały są dobre" - powiedział wiceprezes Shopera Paweł Rybak.

Po trzech kwartałach 2021 r. przychody ze sprzedaży Shopera wzrosły do 53,4 mln zł z 32,4 mln zł przed rokiem (wzrost o 65 proc. rdr), skorygowana EBITDA zwiększyła się do 22,8 mln zł z 16,4 mln zł, EBITDA do 18,7 mln zł z 14,7 mln zł, a zysk brutto do 25 mln zł z 10,8 mln zł.

Spółka nie spodziewa się w czwartym kwartale większych zdarzeń jednorazowych. "Nie spodziewamy się żadnych istotnych one-offów w czwartym kwartale. Mogą się jeszcze pojawić drobne koszty wynikające z IPO i przejęcia Shoplo" - powiedział prezes Marcin Kuśmierz.

Prezes Shopera: naszą ambicją jest wzrost trzycyfrowy

Pytany o oczekiwania co do przyszłego roku, prezes odpowiedział: "Jesteśmy zadowoleni z wyników, na tle rynku rozwijamy się bardzo dobrze. To nie jest jednak poziom naszych ambicji. Zastanawiamy się co możemy robić lepiej, inaczej, by rosnąć szybciej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest dotarcie do wzrostu trzycyfrowego. Czujemy się komfortowo z naszą pozycją rynkową, ale wprowadzamy nowe rodziny biznesowe, rozwijamy usługi, by dynamikę powiększyć".

"Patrzymy z dużym optymizmem na rynek" – dodał Kuśmierz. Poinformował, że obecnie dla spółki ważniejszy jest wzrost sprzedaży niż EBITDA.

"Jesteśmy skupieni na tym, by generować gotówkę, pokazywać dobrą dynamikę EBITDA, ale priorytetem jest wzrost" - powiedział Kuśmierz.

Jak podała spółka, wartość sprzedanych towarów i usług (GMV) na platformach grupy wyniosła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r. 4,2 mld zł, wobec 2,8 mld zł w analogicznym okresie roku 2020 (wzrost o 50 proc.), natomiast, w III kwartale 2021 r. 1,6 mld zł wobec 1 mld zł w analogicznym okresie roku 2020 (wzrost o 59 proc.).

70 proc. klientów Shoplo zmigrowanych do Shopera

W trzecim kwartale Shoper dokonał akwizycji Shoplo, trzeciego gracza pod względem liczby obsługiwanych sklepów na rynku w modelu SaaS. W wyniku przejęcia, około 4,7 tys. sklepów zostanie przeniesionych na platformę Shoper.

Integracja z Shoplo idzie zgodnie z planem. "Już 70 proc. klientów zostało zmigrowanych na naszą platformę. (...) Do końca listopada wszyscy zostaną przeniesieni, nie widzimy zagrożeń dla tego terminu"- powiedział wiceprezes Paweł Rybak.

W ostatnich tygodniach spółka rozpoczęła budowę kolejnych obszarów biznesowych - nowe usługi w chmurze (Commerce Cloud) oraz finansowanie sprzedaży (Financial Services). Wkrótce planuje ogłosić strategiczne partnerstwa w tym zakresie.

"W czwartym kwartale planujemy ogłosić strategiczne partnerstwo z jednym z globalnych dostawców rozwiązań chmurowych. Idziemy w bliską współpracę technologiczną i edukacyjną. To zaowocuje dostępem do topowych usług, które będą wspierać rozwój naszych merchantów" - powiedział prezes Kuśmierz.

W planach na czwarty kwartał jest też partnerstwo z bankiem i wprowadzenie szerokiego portfela usług finansowych w zakresie finansowania merchantów oraz usług konsumenckich.

Shoper jest właścicielem platformy dla rynku ecommerce, sprzedawanej w modelu SaaS (Software as a Service). Spółka oferuje ekosystem wspierający użytkowników w prowadzeniu, zarządzaniu i rozwoju własnej sprzedaży online. W ramach usług dodatkowych udostępnia m.in. wsparcie w obszarze marketingu, logistyki czy płatności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Shoper ze wzrostem wpływów o 65 proc. Kuśmierz: patrzymy z dużym optymizmem na rynek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl