SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Sieci" z promocją na e-prenumeratę. Michał Karnowski prosi o wsparcie "w szczególnie trudnym czasie dla prasy"

Wydawnictwo Fratria zachęca do nabywania "Sieci" w czasie epidemii w e-prenumeracie. Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii podziękował czytelnikom za dotychczasowe wsparcie. - Bardzo proszę o wsparcie całego zespołu redakcyjnego, wszystkich dziennikarzy, którzy tutaj pracują, których państwo znacie, którzy walczą o prawdę i pilnują Polski - zwraca się o dalszą pomoc.

Tygodnik „Sieci” oraz magazyn „wSieci Historii” oprócz standardowej prenumeraty wydań drukowanych oraz sprzedaży egzemplarzowej są też dostępne w e-prenumeracie. Fratria uruchomiła specjalną promocję, by zachęcić czytelników do wybierania tej formy zakupu pisma. Oba tytuły są dostępne w cenie 9,99 zł za miesiąc za e-wydania; 49,99 zł – za trzy miesiące; 89,99 zł – za 6 miesięcy; oraz 89,99 zł – za 12 miesięcy.

W ramach e-prenumeraty czytelnik ma dostęp do tygodnika „Sieci”, „wSieci Historii” (w formatach PDF), dostęp do archiwalnych wydań od 2017 roku oraz newslettera z najważniejszymi tekstami z portali: wPolityce.pl i wGospodarce.pl.

Prośba o dalsze wsparcie

Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii wydającej oba tytuły zwracał się już do czytelników z  prośbą o wsparcie. W wideo opublikowanym w sieci podziękował za dotychczasową pomoc oraz zwrócił się z prośbą o „gest solidarności”. Podkreślił też, że wydawnictwo – mimo epidemii – „walczy dla państwa i dzięki państwu”. - Wsparcie tygodnika to także wsparcie portalu wPolityce.pl i telewizji wPolsce. Dla prasy drukowanej jest to szczególnie trudny czas. Bardzo proszę o wsparcie całego zespołu redakcyjnego, wszystkich dziennikarzy, którzy tutaj pracują, których państwo znacie, którzy walczą o prawdę i pilnują Polski – podkreślił.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Karnowski zapowiadał, że o ile warunki nie ulegną pogorszeniu „jest szansa, że wspólnota tworzona przez redakcję i czytelników powinna przetrwać ten trudny okres, choć łatwo nie jest i nie będzie”. - Równocześnie oczywiście wdrażamy pewne zmiany, przygotowując się na nieuniknione osłabienie reklamowe. Na szczęście fundamenty, lojalność czytelników, są silne – zaznaczał.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż tygodnika „Sieci” w styczniu br. wyniosła 36 287 egz., po spadku o 0,35 proc. Natomiast portal wPolityce.pl w grudniu ub.r. miał 1,22 mln użytkowników, 26,6 mln odsłon oraz 28 minut i 24 sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI).

W 2018 roku Fratria zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 1,8 proc. do 33,58 mln zł oraz 2,81 mln zł zysku netto (w 2017 roku miała 3,17 mln zł zysku). Przychody ze sprzedaży prasy zmalały o 21 proc., a z reklam wzrosły o 12 proc.

Dołącz do dyskusji: "Sieci" z promocją na e-prenumeratę. Michał Karnowski prosi o wsparcie "w szczególnie trudnym czasie dla prasy"

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dagmara
Zdecydowanie wolę kupić zapasy jedzenia oraz picia. Takie czasy nastały. Gazety mnie nie interesują.
odpowiedź
User
Brat
Michał juz ci powiedziałem żeś w pory nakichał
odpowiedź
User
Artur
Mała prośba po tym co grupa wsparcia p. Karnowskiego robi z sejmem i za co ma nasze życie - nie wspierajcie.
odpowiedź