SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes Radia Gdańsk odwołany z rady nadzorczej Sigma Bis

Z rady nadzorczej agencji mediowej Sigma Bis, należącej do Orlenu i PZU, został odwołany Andrzej Liberadzki, w przeszłości m.in. prezes Radia Gdańsk. Jego miejsce zajął Marcin Stefaniak.

Andrzej Liberadzki, fot. archiwumArticle

Liberadzki z rady nadzorczej Sigma Bis został wykreślony w połowie grudnia ub.r. Był jej członkiem od jesieni 2019 roku.

Liberadzki od wiosny 2016 do wiosny 2018 roku był prezesem Radia Gdańsk. Wcześniej był m.in. przewodniczącym rady nadzorczej Presspubliki (obecnie Gremi Media), członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej i prezesem Agencji Rozwoju Pomorza (w latach 2002-2006).

Wcześniej pracował m.in. jako redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Gdańskiego” oraz doradca ds. mediów w gabinecie premiera Jerzego Buzka (w latach 1999-2001).

Sigma Bis: nowy prezes, pierwszy klient z sektora prywatnego

W radzie nadzorczej Sigma Bis pozostają Jarosław Sosiński (od jesieni 2019 roku), Joanna Zakrzewska i Wojciech Iwanicki (od stycznia ub.r.) oraz Jakub Maciejak (od wiosny ub.r.).  Decyzją walnego zgromadzenia na miejsce Liberadzkiego wszedł przedstawiciel PZU Marcin Stefaniak.

W październiku ub.r. prezesem Sigma Bis został Marcin Dec, poprzednio przez 15 lat związany z koncernem marketingowym IPG Mediabrands, przez ostatnie cztery lata jako szef jego polskiego oddziału. W zarządzie Sigma Bis od początku ub.r. jest Artur Muszkiet (wcześniej m.in. w Grupie Ströer), a od lutego ub.r. - Tomasz Michalski.

Sigma Bis działalność operacyjną zaczęła przed rokiem. W ub.r. do jej zespołu dołączyła grupa menedżerów z branży marketingowej, jesienią m.in. Tomasz Affek, Marcin Kołakowski, Maria Jagielska i Katarzyna Łukaszewicz. Jednocześnie agencja przejęła obsługę mediową kilku dużych spółek Skarbu Państwa: Orlenu, PZU, Link4 i Energi.

W grudniu Sigma Bis pozyskała pierwszego klienta z sektora prywatnego - spółkę FoodCare.

Dołącz do dyskusji: Były prezes Radia Gdańsk odwołany z rady nadzorczej Sigma Bis

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jętek
Czytacie ze zrozumieniem? Taki niezależny a prosto z radia trafił między pośladki obejtka!
odpowiedź
User
żryjmy szybciej
Karuzela stanowisk rozkręca się!
odpowiedź