SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skandal w Wirtualnej Polsce

Co kryje twardy dysk prezesa Wirtualnej Polski?

"Jesteśmy oburzeni, to objaw zdziczenia obyczajów. Kwalifikacja tych czynów należy do organów ścigania" - tak Marek Konarski, prezes TP Internet ocenił wydarzenia, które w nocy ze środy na czwartek rozegrały się w siedzibie Wirtualnej Polski (WP). Ten incydent nie wpłynie na przebieg negocjacji TP Internet z mniejszościowymi akcjonariuszami WP.

Jak poinformowała Wirtualna Polska: w nocy ze środy na czwartek Maciej Grabski, członek Rady Nadzorczej WP wszedł w towarzystwie Jacka Kawalca, członka zarządu spółki do gabinetu prezesa Marka Borzestowskiego, w warszawskiej siedzibie WP. Członek Rady Nadzorczej WP wyniósł z pomieszczenia m.in. przenośny komputer zawierający dane służbowe, a także prywatną korespondencję prezesa Borzestowskiego. Prezes WP powiadomił o tym fakcie policję, która prowadzi czynności wyjaśniające.

Prezes TP Internet, większościowego akcjonariusza WP, stanowczo odrzuca tłumaczenie, że działanie członka Rady Nadzorczej w porze nocnej bez obecności zainteresowanego wynikało z uprawnienia do indywidualnego nadzoru - jak to w rozmowie z dziennikarzami przedstawił pełnomocnik akcjonariusza mniejszościowego. "W mojej ocenie działanie panów Grabskiego i Kawalca jest niezgodne z prawem. Nawet policja, żeby dokonać przeszukania, zwłaszcza w porze nocnej, musi mieć zgodę prokuratora" - mówi Marek Konarski. (Prezes TPI wyjaśnia, że używa terminu "przeszukanie", ponieważ pełnomocnik jednego z uczestników tych zdarzeń nazwał to zachowanie "rewizją").

Prezes TP Internet, zapewnia, że ten incydent nie wpłynie na przebieg negocjacji z akcjonariuszami mniejszościowymi. "Przyjęliśmy propozycję mniejszościowych akcjonariuszy i intensywnie rozmawiamy na temat umorzenia akcji TP Internet i umożliwienia akcjonariuszom mniejszościowym przejęcia całkowitej odpowiedzialności za spółkę" - powiedział prezes Marek Konarski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skandal w Wirtualnej Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl