SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skargi do KRRiT na ostre żarty Jana Pietrzaka w TVP Kultura z PO, Komorowskiego i Grodzkiej

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgłoszono pięć skarg dotyczących wypowiedzi Jana Pietrzaka w czasie koncertu, którego retransmisję pokazano w TVP Kultura. Pietrzak ostro żartował m.in. z Platformy Obywatelskiej, Bronisława Komorowskiego i Anny Grodzkiej.

Jan Pietrzak, fot. blogpress.pl Article

W sobotę po południu TVP Kultura wyemitowała retransmisję koncertu Jana Pietrzaka zorganizowanego 21 marca br. przez Klub Ronina w warszawskim Centrum Prasowym Foksal należącym do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Podczas występu Pietrzak mocno krytykował obecne środowiska opozycyjne. - Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat! - powiedział satyryk o pośle PO Stefanie Niesiołowskim. - I to świadczy o potędze polskiej demokracji. Nawet wszy i mendy mają swoją reprezentację - dodał.

O byłym prezydencie Bronisławie Komorowskim Pietrzak powiedział, że „jest w odmętach złodziejstwa pogrążony”. - Z prezydenckiej kancelarii nawynosił sporo przedmiotów, prawda? Najzabawniejsze te dwa obrazki wynieśli tam. „Gęsiarka”, bo to mu żonę przypominało. To jego ulubiony portret był. I taki metaforyczny, taka alegoria, „Bydło na pastwisku” to same jego środowisko - stwierdził.

Satyryk ostro żartował również z polityków lewicowych. - A ten palikmiot, waliknot, sukinkot wrócił tam gdzie jego miejsce, do chlewu ze swoimi świńskimi ryjami i sztucznymi członkami - powiedział o Januszu Palikocie. - Pannę Grodzką straciliśmy z oczu. Przez cztery lata w Sejmie ocaliła dziewictwo. Były afery w czasie przerw, bo posłowie wychodzili, stali na korytarzach i nikt nie chciał wejść do żadnej toalety, bo nie wiedzieli, gdzie toto wejdzie i co z tego może wyniknąć - stwierdził o Annie Grodzkiej. - Ta zardzewiała pudernica Senyszyn nie będzie już skrzeczeć z telewizorów. Na odchodnym załatwiła sobie kasę na zapłodnienie in vitro. Ludzie, co się z tego wylęgnie? Koczkodan skrzyżowany z ropuchą - żartował z Joanny Senyszyn.

Od Pietrzaka dostało się też m.in. Ryszardowi Petru i Ewie Kopacz.

Jak poinformowała nas we wtorek Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, do KRRiT wpłynęło pięć skarg dotyczących retransmisji w TVP Kultura koncertu Pietrzaka. Skargi odnoszą się głównie do niewybrednych żartów z wyborców PO, Anny Grodzkiej i Bronisława Komorowskiego.

- Zdaniem skarżących poziom prostactwa i obelg przekroczył wszelkie normy, a pokazywanie takich treści, zwłaszcza przez Telewizję Polską, jest naganne - przekazała nam Katarzyna Twardowska.

Zgodnie z procedurami Krajowa Rada poprosi teraz TVP o nagranie koncertu Jana Pietrzaka i stanowisko w sprawie skarg. Potem zdecyduje o ewentualnych dalszych działaniach, może np. nałożyć karę finansową lub wezwać do zaprzestania naruszania ustawy o radiofonii i telewizji.

Tydzień temu KRRiT otrzymała ponad 20 skarg na sformułowanie „Odpieprzecie się od Polski” wypowiedziane na antenie radiowej Trójki przez europosła PiS Ryszarda Czarneckiego i powtórzone przez prowadzącego wywiad Pawła Lisickiego. Przeciw temu zaprotestowała też grupa słuchaczy stacji skupiona na fanpage’u facebookowym „Ratujmy Trójkę”.

W zeszłym tygodniu pracę po sześciu latach zakończył poprzedni skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który tworzyli Jan Dworak (przewodniczący), Witold Graboś (zastępca przewodniczącego), Krzysztof Luft, Stefan Józef Pastuszka i Sławomir Rogowski.

Do nowego składu KRRiT parlament wybrał zaproponowanych przez PiS Elżbietę Więcławską-Sauk, Witolda Kołodziejskiego i Teresę Bochwic. Pozostałych dwóch członków powoła prezydent.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skargi do KRRiT na ostre żarty Jana Pietrzaka w TVP Kultura z PO, Komorowskiego i Grodzkiej

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romain
dno dna
odpowiedź
User
Oleksy
Sama prawda
To jeszcze mało
A skarga do komisji weneckiej w sam raz
I skarga do kod na krakowskie przedmieście i założyć zegar
odpowiedź
User
Oleksy
Sama prawda
To jeszcze mało
A skarga do komisji weneckiej w sam raz
I skarga do kod na krakowskie przedmieście i założyć zegar
37 87
odpowiedź
User
NiePatriota
no i Pietrzak nawet nie zauważył, że swoim chamstwem przewyższył właśnie tego Niesiołowskiego
odpowiedź
User
medioznawca
Przykro patrzeć jak stoczył się Pietrzak stając się partyjnym stańczykiem na usługach PiS. I pomyśleć, że kiedyś Kabaret Pod Egidą to był crème de la crème polskiego kabaretu.
odpowiedź