SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sklepy zyskują na programach lojalnościowych

Programy lojalnościowe mogą być dla sklepów skutecznym sposobem na zyskiwanie przewagi nad konkurencją. To dzięki nim zmniejsza się prawdopodobieństwo, ze konsumenci odejdą do innego sklepu - wynika z badania Nielsena.

Article

72 proc. uczestników programów lojalnościowych deklaruje, że będzie kupować w sklepach prowadzących tego typu programy zamiast w takich, które ich nie prowadzą.

Programy lojalnościowe mogą także przyczyniać się do częstszych wizyt klientów w sklepach i robienia przez nich większej ilości zakupów. 74 proc. uczestników programów lojalnościowych zgadza się ze stwierdzeniem, że dzięki nim prawdopodobieństwo odwiedzania danego sklepu jest większe, a 67 proc. przyznaje, że częściej chodzi na zakupy i wydaje więcej pieniędzy w sklepach prowadzących programy lojalnościowe.

2/3 respondentów zadeklarowało również, że częściej robiłoby zakupy w sklepie internetowym, który oferowałby korzyści podobne do tych w programach lojalnościowych prowadzonych przez tradycyjne sklepy.

66 proc. badanych przyznaje, że jest uczestnikiem co najmniej jednego programu lojalnościowego. Często jednak liczba programów, w których rejestrują się konsumenci, nie idzie w parze z liczbą tych, w których aktywnie biorą udział.

Z faktu uczestnictwa w programach lojalnościowych ponad połowa (51 proc.) najbardziej ceni sobie obniżki cen. Z kolei 81 proc. badanych wyraziło zainteresowanie czerpaniem korzyści wynikających z uczestnictwa w programie lojalnościowym niezależnie od tego czy zakupów dokonało w tradycyjnym sklepie, w sklepie internetowym, czy też poprzez urządzenie mobilne.

Badanie "Nielsen Global Loyalty-Sentiment Survey" zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 1-23 marca 2016 r. na grupie ponad 30 tys. internautów z 63 państw w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryce Północnej, reprezentatywnej ze względu na wiek i płeć.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sklepy zyskują na programach lojalnościowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl