SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skype i Peace One Day promują Światowy Dzień Pokoju

Skype razem z organizacją Peace One Day uruchamiają Global Education Resource – interaktywne kompendium wiedzy dla nauczycieli i uczniów.

Skype i Peace One Day promują Światowy Dzień Pokoju

Global Education Resource ma formę internetowego podręcznika. Jest on bezpłatny, a jego udostępnienie ma na celu zachęcenie uczniów do promowania idei pokoju nie tylko pośród lokalnej społeczności, ale także na całym świecie.

Materiały zostały przygotowane w sześciu oficjalnych językach Organizacji Narodów Zjednoczonych: angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, arabskim i chińskim (mandaryńskim). Global Education Resource zostało opracowane z myślą o przygotowaniu lekcji dla młodzieży w wieku 12-18 lat.

Głównym Celem Peace One Day jest zapewnienie materiałów źródłowych dla każdej szkoły na świecie, dzięki czemu łatwiejsze będzie zmotywowanie młodego pokolenia, tak aby stało się ono siłą umożliwiającą zrealizowanie wizji zjednoczonego i zrównoważonego świata. Tylko w Wielkiej Brytanii i USA z zasobów Global Education Resource korzysta obecnie ponad 5 tys. nauczycieli. Najnowsze opracowanie tego kompendium wiedzy zawiera 13 lekcji, które pozwalają młodym ludziom zgłębiać rozmaite zagadnienia, takie jak współpraca międzykulturowa, społeczeństwo globalne, eliminacja przemocy oraz powiązania między zrównoważonym rozwojem państw a pokojem.

Global Education Resource zawiera lekcję pt. "Współpraca Międzykulturowa", w ramach której uczniowie mogą dzielić się pomysłami i refleksjami dotyczącymi tematu pokoju ze swoimi kolegami z całego świata, rozmawiając z nimi twarzą w twarz za pośrednictwem komunikatora Skype i usługi video. Dzięki Skype młodzi ludzie wszelkich narodowości mogą wymieniać się rzeczywistymi doświadczeniami i omawiać pomysły, poznając przy okazji różne kultury i poszerzając swoją wiedzę o świecie.

Tematy pozostałych lekcji to m.in.: "Jeden Dzień – Jeden Cel" (uczniowie zgłębiają ideę jednoczącego wpływu sportu), "Jednoczenie Narodów" (młodzież uczy się o roli ONZ) oraz "Wielcy rozjemcy tacy jak My" (pozwala uczniom zastanowić się nad własnymi zdolnościami negocjacyjnymi oraz swoimi możliwościami wprowadzania zmian).

Peace One Day to ogólnoświatowy ruch, który co roku 21 września, w przypadający wtedy Międzynarodowy Dzień Pokoju ONZ, nawołuje do zawieszenia broni i rezygnacji z przemocy. Projekt Global Education Resource osiągnie swoją kulminację 21 września, mając na celu zachęcanie uczniów do podjęcia działań związanych z Dniem Pokoju.

"Mamy nadzieję, że Global Education Resource będzie inspirować nauczycieli i uczniów i zapewni im możliwości przyłączenia się do nas, podejmując wyzwanie, którego celem jest umocnienie roli Dnia Pokoju. Nigdy wcześniej w naszej historii tak rozpaczliwie nie potrzebowaliśmy poczucia jedności, ale też nigdy wcześniej nie mieliśmy na swoje usługi technologii, która pozwalałaby nam na jej osiągnięcie" - powiedział Jeremy Gilley, brytyjski twórca filmów dokumentalnych i założyciel Peace One Day.

Skype został wybrany przez Peace One Day jako ogólnoświatowy komunikator wideo. Obie organizacje mają nadzieję wspierać się nawzajem w drodze do osiągania swoich głównych założeń. Celem Peace One Day jest dotarcie do trzech miliardów ludzi na całym świecie z ideą Dnia Pokoju do 21 września 2012 roku. Celem Skype jest usunięcie barier w komunikacji pomiędzy ludźmi na całym świecie, tak aby mogli oni w łatwy sposób nawiązywać kontakty.

Dostęp do Global Education Resource można uzyskać rejestrując się za pośrednictwem strony Peace One Day poświeconej edukacji, która znajduje się pod adresem: http://www.peaceoneday.org/en/education.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skype i Peace One Day promują Światowy Dzień Pokoju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl