SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SLD składa skargę przeciwko „Wiadomościom” TVP1

Sojusz Lewicy Demokratycznej złożył do KRRiT skargę na TVP1. Zdaniem SLD, telewizyjne „Wiadomości” były nieobiektywne, ponieważ nie zrelacjonowały niedzielnego Sejmiku Kobiet Lewicy.

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

Kierownictwo SLD zapowiedziało, że w celu wyjaśnienia tej kwestii, oprócz skargi do KRRiT, zamierza dodatkowo zwołać posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz skierować sprawę do Najwyższej Izby Kontroli. - W niedzielę mieliśmy bardzo istotną debatę publiczną z udziałem kilku tysięcy kobiet, które mówiły o sprawach swoich, swoich rodzin i dzieci. Jest nam przykro, że flagowy program telewizji publicznej, jakim jest wieczorny serwis informacyjny, w ogóle nie zauważył tego faktu. Świadczy to o pogardzie dla tych spraw i dla pań, które tymi kwestiami żyją - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Leszek Miller, szef SLD.

- Od pewnego czasu widzimy pewną tendencję, polegającą na tym, żeby budować w Polsce system 2-blokowy: z jednej strony PO, z drugiej PiS. Ugrupowania, które są poza tym blokiem, mają trudniejszą drogę do przedstawiania swoich propozycji. Jestem pewien, że gdyby w niedzielę to było jakieś zebranie kółek różańcowych i gdyby przyjechało 3 tysiące członkiń, a ja byłbym biskupem, to oczywiście wieczorne „Wiadomości” tę informację przekazałyby na pierwszym miejscu - stwierdził Leszek Miller.

W skardze skierowanej do KRRiT, SLD zażądał organizacji spotkania z radą programową oraz radą nadzorczą TVP. Obie jednostki miałyby wyjaśnić nie tylko kwestię rzekomego braku obiektywizmu w programach informacyjnych TVP, ale także przyczyny straty finansowej, jaką spółka prawdopodobnie zanotuje za 2012 rok. Na razie oficjalny raport finansowy TVP za ubiegły rok nie został jeszcze opublikowany, jednak wiadomo już, że Telewizja Polska straciła w zeszłym roku przynajmniej 160 mln złotych, a według niektórych nieoficjalnych szacunków może to być nawet 200 mln złotych.

Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego oddziału SLD oraz były sekretarz KRRiT dodatkowo zwrócił się do ministra skarbu. - Oczekujemy natychmiastowego wezwania przedstawiciela ministra skarbu w radzie nadzorczej w telewizji publicznej i zapytania się, skąd taka strata, jaki sposób zarządzania spowodował wygenerowanie takiej straty, a także co ma zamiar resort skarbu zrobić z 200-milionową stratą, jeżeli przy 120-milionowej stracie PLL LOT został odwołany zarząd firmy - mówi Czarzasty.

Telewizja Polska na razie nie komentuje całej sprawy. Według oficjalnych procedur, KRRiT po otrzymaniu wniosku od SLD może zwrócić się do TVP z prośbą o udzielenie wyjaśnień.

Sejmik Kobiet Lewicy odbył się w miniony weekend. Była to druga edycja tego wydarzenia. Jego uczestniczki obradowały pod hasłem „Razem przeciwko kryzysowi”.

Jak wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl „Wiadomości” TVP1 w lutym br. oglądało średnio 4,11 mln widzów (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SLD składa skargę przeciwko „Wiadomościom” TVP1

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
SLD, które zarzuca innym nierzetelność? To coś jak Jerzy Urban nawołujący do chodzenia do kościoła. Baaaardzo wiarygodne. Przecież mendowatość w telewizji publicznej wyszła z cienia właśnie za rządów SLD i prezesa Kwiatkowskiego. Dziś tylko rozkwita tamten posiew.
odpowiedź
User
Dr W
Czarzasty... W obronie wolnych mediow i finansow.. Jakze sie cieszymy ze pan Wlodek powrocil
odpowiedź
User
zlatan
Obłuda towarzyszy Millera i Czarzastego nie ma granic. Przecież mają w zarządzie TVP swojego Piwowara, a na stanowiskach kierowniczych Kubalicę, Zielińskiego, Snopkiewicza i wielu innych. Wyprzedzają atak, żeby zwalć wszystko na pozostałą część telewizyjnej trojki - PO i PSL
odpowiedź