Co dziesiąty Polak śpi ze smartfonem, co trzeciemu towarzyszy w toalecie (infografika)

Co dziesiąty Polak zasypia ze smartfonem pod poduszką - wynika z nowego badania Ipsos. Dla 43 proc. telefon jest tak ważny, że jeśli o nim zapomni w drodze do pracy, zawróci do domu, ryzykując spóźnienie.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Co dziesiąty Polak śpi ze smartfonem, co trzeciemu towarzyszy w toalecie (infografika)

Dwie trzecie respondentów przyznaje, że tuż przed zaśnięciem nadrabia czytanie służbowych maili, wymienia się wiadomościami z przyjaciółmi czy przegląda serwisy społecznościowe. 74 proc.  przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka, a 11 proc. zabiera go do łóżka i przechowuje w zasięgu reki. Zaledwie 5 proc. z nas zostawia na noc smartfona poza sypialnią.

Ponad połowa badanych 51 proc. zaraz po przebudzeniu sięga w pierwszej kolejności po telefon i rozpoczyna dzień przeglądem najnowszych informacji czy przesłaniem „dzień dobry” najbliższym osobom. Prawie jedna trzecia 28 proc. dociera ze smartfonem do łazienki, gdzie staje się towarzyszem porannej toalety.

Aż 95 proc. Polaków deklaruje, że zabiera ze sobą telefon wychodząc z domu, a ponad połowa (53 proc.) nie rozstaje się z nim nawet na moment.

Telefonu używamy przede wszystkim do wysyłania wiadomości (88 proc.), robienia zdjęć (84 proc.) i aktywności w social media (73 proc.). 52 proc. przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie. 27 proc. osób stwierdziło, że używa smartfona aktywnie przez nawet 4 godziny dziennie.

grafika

Badanie Smart(fonowe) relacje zostało wykonane przez Ipsos na zlecenie Huawei w styczniu 2018 roku na reprezentatywnej próbie ankietowanych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"