SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sondaż: Zjednoczona Prawica - 37,1 proc., KO - 25 proc., Lewica - 9 proc.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37,1 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską - 25 proc., a 9 proc. zagłosowałoby na Lewicę - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM.

fot. materiały prasowe PiS Article

Czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że najnowszy sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM – odniesiony do poprzedniego z początku wakacji – pokazuje duże zmiany w stawce.

"PiS umacnia się na prowadzeniu (37,1 proc.). Poparcie dla partii wzrosło o 4 pkt proc." - czytamy.

Na drugim miejscu, po powrocie Donalda Tuska na fotel szefa PO, umocniła swoją pozycję Koalicja Obywatelska (25 proc.). Jak podkreśla dziennik, od początku lipca poparcie dla niej wzrosło o 6 pkt proc.

"DGP" zauważa, że cenę za wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej zapłaciła Polska 2050 Szymona Hołowni, której w tym samym czasie poparcie spadło z 16 proc. do 8,4 proc.

Na trzecim miejscu pojawiła się Lewica ze wzrostem notowań o ok. 1 pkt proc. – do 9 proc.

Z kolei Konfederacja uzyskała poparcie na poziomie 8,1 proc. Najnowszy sondaż pokazuje, że PSL Koalicja Polska nie przekroczyłaby wyborczego progu – ma w nim 4,5 proc.

7,9 proc. badanych odpowiedziało: "trudno powiedzieć".

"Sondaż, a także przygotowany na jego podstawie rozkład mandatów poselskich, pokazuje, że to, czy PSL znajdzie się w Sejmie, czy nie, może przesądzić o tym, kto będzie rządził. Według tych szacunków bez PSL większość miałyby PiS i Konfederacja – łącznie 250 głosów, podczas gdy reszta opozycji – 210" - czytamy.

Na pytanie, gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to czy wziąłbyś w nich udział, 40,8 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", 15,9 - "raczej tak", 11,6 - "raczej nie", 23 proc. - "zdecydowanie nie", a 8,8 proc. - "trudno powiedzieć".

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany został 27 sierpnia br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sondaż: Zjednoczona Prawica - 37,1 proc., KO - 25 proc., Lewica - 9 proc.

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lbgt
***** ***
4 10
odpowiedź
User
PZ
Ten sondaż robili w domu starców?
3 11
odpowiedź
User
Borys
Skandal, jak to możliwe, że część Polaków popiera takie organizacje jak: PO, czy Polska 2050.
11 4
odpowiedź