SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski i Bartłomiej Kasprzykowski w “Czasie honoru 6”

Trwają zdjęcia do szóstej serii serialu historyczno-obyczajowego TVP2 „Czas honoru”, która trafi na antenę stacji jesienią. Do obsady produkcji dołączą w niej m.in. Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski i Bartłomiej Kasprzykowski.

Czas honoru, fot. TVP

Czas honoru, fot. TVP

Ekipa serialu gościła ostatnio w Płocku. Podczas dwudniowego pobytu 22 i 23 czerwca br. na terenie przedsiębiorstwa zbożowo-młynarskiego „Silopol” i stoczni rzecznej „Centromost” zrealizowano zdjęcia z udziałem m.in. Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego, Magdaleny Różczki, Jerzego Schejbala i Bartłomieja Kasprzykowskiego. Wcześniej tłem dla wydarzeń z szóstego sezonu „Czasu honoru” były wnętrza kompleksu pałacowego w Jabłonnej. W pałacu nagrana została m.in. scena, w której konfident gestapo, grany przez Bartłomieja Kasprzykowskiego, spotyka świadka swojej przeszłości.

Akcja 13-odcinkowej serii rozgrywa się w 1946 roku, rok po wydarzeniach przedstawionych w piątym sezonie. Widzowie poznają w niej dalsze losy trójki bohaterów - Bronka, Michała, Władka oraz ich najbliższych - od momentu, w którym zakończyła się piąta część, czyli gdy drogi przyjaciół z AK rozchodzą się, a Janek (Antoni Pawlicki) ginie z rąk pułkownika Wasilewskiego.

Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Główni bohaterowie “Czasu honoru” - Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski) nie mogą pogodzić się z panującym porządkiem. Postanawiają, zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą, walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych - Wandę (Magdalena Różczka), Celiną (Olga Bołądź), Rudą (Karolina Gorczyca) i Lenę (Agnieszka Więdłocha). Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę. Akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne operacje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów.

W nowej serii pojawią się także nowe postaci, w które wcielą się m.in. Sonia Bohosiewicz, Michał Żurawski, Joanna Osyda, Wojciech Mecwaldowski, Bartłomiej Kasprzykowski i Jerzy Schejbal.

>>> Zobacz zdjęcia z planu

“Czas honoru” reżyserują Michał Rosa i Katarzyna Klimkiewicz. Autorami scenariusza - tak jak w poprzednich seriach - jest duet Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial produkuje Michał Kwieciński i firma Akson Studio. Zdjęcia ruszyły pod koniec kwietnia  i potrwają do połowy sierpnia br.

Serial gości na antenie TVP2 od 2008 roku. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że pokazywana jesienią ub.r. jego piąta edycja gromadziła co tydzień 2,52 mln widzów, co przełożyło się na 16,96 proc. udziału w grupie 4+ i 14,43 proc. w grupie 16-49 (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski i Bartłomiej Kasprzykowski w “Czasie honoru 6”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sdfsa
Tytuł i zajawka bardzo dobre - "szósta seria serialu historycznego...". Ale w tekście musiał się cholera jasna przytrafić "babol", inaczej nie mogłoby być! Co to ma być: "Akcja 13-odcinkowej serii rozgrywa się w 1946 roku, rok po wydarzeniach przedstawionych w piątym sezonie."?
9 10
odpowiedź
User
miko
Super. Jeden z najlepszych seriali TVP.
10 8
odpowiedź