SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spełnione warunki zawieszające sprzedaż TP Emitel na rzecz Montagu

W związku z uzyskaniem przez Kapiri Investments, spółkę należącą do brytyjskiego funduszu private equity Montagu, zgody na przejęcie TP Emitel od Telekomunikacji Polskiej (TPSA) od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz podniesieniem kapitału spółki Bilbo, zależnej od TPSA, spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające te transakcję, podała TPSA w komunikacie. Zamknięcie transakcji nastąpi zgodnie z umową, tj. do końca lipca br.

Spełnione warunki zawieszające sprzedaż TP Emitel na rzecz Montagu

"Spółka otrzymała wiadomość o rejestracji w dniu 6 czerwca 2011 przez Sąd Rejonowy w Warszawie podwyższenia kapitału zakładowego Bilbo sp. z o.o. z kwoty 5.000 zł do kwoty 1.725.005.000 zł. TP SA objęła w podwyższonym kapitale zakładowym wszystkie nowoutworzone udziały w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100% udziałów w TP Emitel sp. z o.o. Wartość wniesionego wkładu niepieniężnego wyniosła 1.725 mln zł" - głosi komunikat.

"W związku z wniesieniem udziałów TP Emitel do Bilbo oraz uzyskaniem przez kupującego zgody na transakcję od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spełnione zostały wszystkie warunki umożliwiające zawarcie umowy przyrzeczonej przeniesienia własności udziałów w spółce TP Emitel na rzecz EM Bidco sp. z o.o. (dawniej Kapiri Investments sp. z o.o.), której jedynym wspólnikiem jest Montagu IV (B) LP. Zamknięcie transakcji nastąpi zgodnie z warunkami zawartej w dniu 24 marca 2011 roku umowy przedwstępnej" - czytamy dalej.

W końcu marca TPSA podpisała umowę przedwstępną sprzedaży TP Emitel ze spółką Kapiri Investments, należącą do Montagu. Umowa została zawarta z zastrzeżeniem następujących warunków zawieszających, których niespełnienie do 31 lipca 2011 roku skutkować będzie jej rozwiązaniem. 

TPSA podała wówczas, że łączna cena sprzedaży udziałów wynosi 1,7 mld zł (może podlegać nieznacznym korektom przy zamknięciu transakcji). Wpływ transakcji na zysk brutto grupy w 2011 r. jest szacowany na ok. 1,2 mld zł.

Emitel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Spółka została też operatorem technicznym naziemnej telewizji cyfrowej.

Montagu jest niezależnym inwestorem typu private equity działającym na europejskim rynku spółek średniej wielkości, specjalizującym się w wykupach menedżerskich i innych transakcjach private equity. Jego mniejszościowym udziałowcem jest bank HSBC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spełnione warunki zawieszające sprzedaż TP Emitel na rzecz Montagu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl